Spragnieni słońca wreszcie możemy korzystać z uroków rozkwitającej przyrody. Kiedy nie mamy czasu albo ochoty na wycieczki poza miasto czy spacer w lesie, możemy po prostu spędzić trochę czasu na balkonie, zagłębić się w miłej lekturze i wypić najlepszą herbatę pod słońcem.

Data dodania: 2013-07-17

Wyświetleń: 1184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pamiętajmy, że balkon nie musi być wcale kawałkiem podłogi wydzielonym z mieszkania w betonowym bloku, ale prawdziwą oazą zieleni, przedłużeniem domowych aranżacji i miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzali wolne chwile. W jaki sposób upiększyć balkon, żebyśmy zimą z uśmiechem wspominali spędzone na nim chwile?

Po pierwsze – niebanalne pojemniki na kwiaty

Projekty wystroju balkonu uwzględniające oryginalne i bardzo kreatywne pojemniki na kwiaty z pewnością wyróżnią nasz balkonowy ogródek na tle innych mieszkań na całym osiedlu. Nie każdy odważy się na recykling zimowych butów albo starego garnka, a szkoda… takie ozdoby świadczą o naszej pomysłowości, uwalniając nasz balkon od szarości i nudy. Projekty wnętrza pokoju dziennego w grochy albo pop-artowskie wzory będą doskonale korespondowały z niebanalną aranżacją za oknem. Pojemniki na rośliny są zazwyczaj drogie, dlatego zaoszczędzimy na użyciu przedmiotów, które są odporne na przemakanie, a nie nadają się już do codziennego użytku. W czym rośliny doniczkowe będą wyglądały pięknie? Bratki możemy posadzić w starych butach ze skóry, a pelargonie w koszyku na kierownicy roweru.

Po drugie – wiszące ogrody

Kiedy nasz balkon jest niewielki albo chcemy pozostawić na podłodze wolną przestrzeń dla rowerów czy dziecięcej piaskownicy, skomponujmy wiszący ogród, którego urok podkreślą dodatkowo projekty okien. Doniczki możemy zamontować na suficie, przy ścianie lub po wewnętrznej stronie balustrady (nie montujmy donic na zewnętrznej stronie balkonu –solidność uchwytów i siła, której użyto do ich montażu może nas zawieść, a lepiej nie wyobrażać sobie konsekwencji upadku donicy na  głowę przechodnia). W podwieszanych pojemnikach najpiękniej prezentują się rośliny płożące i te z drobnymi listkami.

Po trzecie – nastrojowe oświetlenie

Czym byłby balkon bez nastrojowego oświetlenia? Świece i lampiony stworzą niepowtarzalny, romantyczny klimat, a przy okazji odgonią komary (jeśli użyjemy świec o zapachu wanilii). Możemy kupić również lampiony z diodą led, które zniwelują ryzyko pożaru. Lampiony możemy postawić na stole lub podłodze, a niektóre przywiesić do ściany. Możemy wybierać spośród lampionów papierowych, metalowych, ceramicznych i wielu, wielu innych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena