Wypielęgnowane dłonie są nie tylko wizytówką każdej kobiety i mężczyzny, ale mogą też być naszą ozdobą. Codzienne prace domowe, praca zawodowa mogą bardzo niszczyć nasze ręce. Na nic zda się wtedy piękny manikiur, długie paznokcie, jeśli nasze dłonie będę szorstkie i popękane.

Img

O stan skóry rąk trzeba dbać codziennie. Stosować kremy nawilżające, robić peelingi, które usuną martwy naskórek i pobudzą mikrokrążenie.

Taki krem nawilżający można w prosty sposób zrobić samemu w domu. Potrzebujemy jedynie gliceryny, soku z cytryny i kilku kropel olejku zapachowego. Glicerynę i sok w proporcjach 4:6 łączymy, dodajemy olejek zapachowy i powstałą miksturę stosujemy dwa razy dziennie, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Innym sposobem może być wsmarowywanie w dłonie oliwy z oliwek - zostawiamy na dłoniach dość grubą warstwę, pozostawiamy ją do wchłonięcia. Możemy dodatkowo założyć bawełniane rękawiczki, jeżeli obawiamy się, że przez nieuwagę coś pobrudzimy i zostaną trudne do usunięcia tłuste plamy.

Częstym problemem są przebarwienia skóry dłoni, ale i z tym można sobie poradzić w łatwy sposób. Wystarczy gruboziarnisty cukier, najlepiej brązowy, oliwa z oliwek lub olejek eteryczny. Taki peeling jest niezwykle prosty do wykonania, tani i ekologiczny. Ten zabieg, stosowany regularnie, poprawi koloryt skóry dłoni i usunie z nich przebarwienia.

Bardzo pomocne w pielęgnacji naszych dłoni są też zioła. Mieszanki z nich sporządzone dają zadziwiające efekty, nasze dłonie znów będą zadbane i zdrowe. Spierzchnięte ręce to nie tylko nieestetyczny widok, ale także dyskomfort, napięta i popękana skóra swędzi i piecze. Proste czynności, które muszą być wykonane rękoma, sprawiają wtedy ból. Możemy sięgnąć po dostępną w aptece maść z witaminą A. Możemy też sami pokusić się o własnoręczne wykonanie specyfiku, który przyniesie ulgę naszym dłoniom. Możemy też bazować na skarbach natury, które są bazą dla kosmetyków wielu firm. Kremy do rąk przez nie oferowane są kosmetykami ziołowymi, łączącymi w jednej tubce różne właściwości: chronią, regenerują oraz zapobiegają starzeniu się skóry.

Licencja: Creative Commons