Profil Użytkownika

Miodowy kalendarz (cz. II)

Miodowy kalendarz (cz. II)

Druga połowa roku rozpoczyna się w upalnej atmosferze, po której następuje obfitująca w dobra natury jesień. W pszczelich pasiekach wre praca, która wraz ze spadkiem temperatury przechodzi stopniowo w stan odpoczynku. Pszczelarze zaś zbierają miód oraz dbają o to, by w kolejnym sezonie ich podopieczne były w świetnej formie.  

Manuka - miód najlepszy na zimę

Manuka - miód najlepszy na zimę

Zima zawitała do nas na dobre i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Jest mroźno, potem sypie śnieg, robi się cieplej, śnieg zamienia się w śliską pulpę, od której przemiękają buty. Potem znów ścina mróz i wieje silny wiatr… Jak nasz organizm ma dać sobie radę z bodźcami, które osłabiają jego odporność? 

Świąteczne wypieki na miodzie

Świąteczne wypieki na miodzie

Święta to czas rozpieszczania podniebienia. Tak każe tradycja, która w Polsce jest szczególna – w przeciwieństwie do wielu innych krajów, zaczynamy świętowanie już w Wigilię, która jest najważniejszą i najbardziej uroczystą kolacją w roku. Nic nie uświetni jej zakończenia lepiej, niż pyszne, domowe ciasteczka lub ciasto. 

Gdy miód się zmienia

Gdy miód się zmienia

Zjawisko krystalizacji miodu zna każdy, kto zetknął się z tym produktem. Płynna, lejąca patoka w zależności od gatunku potrafi po pewnym czasie zmienić się nie do poznania. Proces ten odbywa się etapami i prowadzi do zmiany gęstej cieczy w stan stały (krupiec). Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zapobiec? 

Profil

Miodowe Kontynenty

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
11
Kod partnerski:
/p:68846

Data urodzenia:
2001-10-07
Dołączył:
2015-10-07 03:47:30
Województwo:
inny_kraj

Ostatnie logowanie:
31-01-2016

Używając tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie plików Cookie.
Dowiedz się więcej.