Wielu ludzi, mimo chęci, nie wie, od czego tak naprawdę zacząć naukę projektowania i tworzenia stron internetowych. Tym artykułem postaram się nieco rozjaśnić ten temat.
Przede wszystkim należy zrozumieć sam schemat i proces tworzenia witryn www.
W pierwszej kolejności należy swtorzyć projekt graficzny. W tym celu posłyży nam odpowiednie oprogramowanie. Najpopularniejszym i najbardziej profesjonalnym jest to ze stajni Adobe (Dreamweaver, Photoshop, Illustrator, etc).
Następnie taki projekt odpowiednio trzeba "pociąć". Tak to się właśnie mówi w gronie webmasterów. Dzieli się w ten sposób grafikę na odpowiednie fragmenty, które następnie należy rozmieścić.
Takie szablony tworzy się z wykorzysaniem HTML i CSS. To jest podstawa przy projektowaniu stron www. Wbrem pozorom nie jest to takie trudne. Przerobienie odpowiednich kursów pozowli nam w miesiąc poznać w wystarczającym stopniu zasady używania wyżej wymienionych języków.
Niemniej nie w każdej dziedzinie trzeba być specjalistą, aby móc tworzyć strony internetowe. Często nawet profesjonaliści szukają rozwiązań na napotkane problemy na forum webmasterskim czy też na blogach. Nawet graficy komputerowi korzystają z tego typu stron. Dzięki tutorialom dla początkujących webmasterów można się wiele nowego nauczyć. Sam, mimo że nazywam już siebie profesjonalnym grafikiem, często zaglądam na tego typu strony w poszukiwaniu nowych, ciekawych sztuczek i poradników. Człowiek uczy się całe życie. Tak samo jest przy tworzeniu stron internetowych. Nie da się być specjalistą z każdej technologii. Z biegiem czasu sami wyrobimy sobie gust i dobierzemy odpowiednie dla nas narzędzia, pozwalające na projektowanie ciekawych stron internetowych. Pamiętajmy, że w tej dziedzinie nie liczy się wykształcenie, a wiedza i umiejętności. Wszystkiego natomiast można nauczyć się we własnym zakresie. Dlatego, podsumowując, polecam szukać nowych źródeł wiedzy na forach dla webmasterów