Czy należy sprawdzić kontrahenta zanim podejmiemy decyzję biznesową? Czy wiesz, ile firm zbankrutowało, a właściciele utracili dorobek całego życia poprzez jedną nietrafną decyzję. Jest prosty sposób, wystarczy zatrudnić detektywa.

Data dodania: 2013-03-19

Wyświetleń: 1331

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bezpieczny biznes

Wielu przedsiębiorców ma problemy z odzyskaniem należności od nierzetelnych kontrahentów. Często jest to przyczyną bankructwa.

W narastającym kryzysie coraz częściej firmy korzystają z usług firm detektywistycznych.

Sprawny detektyw dokładnie sprawdzi sytuację majątkową i finansową potencjalnego partnera w interesach, a także historię prowadzonej działalności, firmy powiązane kapitałowo i osobowo z członkami zarządu oraz wspólnikami.

Co niektórzy przedsiębiorcy starają się dokonać sprawdzeń na własną rękę, często jednak bezskutecznie lub nie mając pełnej informacji, podejmują niewłaściwą decyzję.

Wbrew pozorom wywiad majątkowy nie jest prostą czynnością i sprawdzenia dokonane w dostępnych w Internecie portalach nie dają pełnego obrazu o sytuacji potencjalnego partnera. Potencjalna oszczędność na usługach wyspecjalizowanej firmy może okazać się zgubna.

Sprawdzenia takie kosztują w przedziałach od 2500 do 5000 zł i w porównaniu do kosztów transakcji często opiewającej na setki tysięcy nie są dużym wydatkiem.

Firma detektywistyczna może również pomóc, jeśli nie skorzystaliśmy zawczasu z jej usług, a nasz kontrahent okazał się niewypłacalny lub nieuczciwy.

Zawsze w takich sytuacjach pojawia się pytanie, czy należy wystąpić na drogę sądową i, jeśli uzyskamy tytuł wykonawczy, do jakich składników majątkowych możemy skierować egzekucję.

Firma detektywistyczna sprawdzi, jaki majątek posiada dłużnik, a również może przeprowadzić windykację przed dochodzeniem roszczeń na drodze sądowej lub nadzorować egzekucję prowadzoną przez komornika.

Niestety, niekiedy może okazać się, że nasz dłużnik posiada wiele zobowiązań i już bezskutecznych egzekucji.

Przedsiębiorca, występując na drogę sądową bez wiedzy o jego sytuacji finansowej, ponosi kolejne koszty (koszt postępowania sądowego, koszty komornicze), które często nie są zaspokojone.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena