Na podstawie naszych klientów przybliżamy kto korzysta z usług prywatnego detektywa.

Data dodania: 2017-03-16

Wyświetleń: 1280

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Detektyw czy tylko dla zamożnych?

Zazwyczaj panuje obiegowa opinia, że z usług prywatnego detektywa korzystają przede wszystkim osoby zamożne i w większości mężczyźni.

Jak pokazuje statystyka wygląda to nieco inaczej w przypadku podziału na płeć 48% to kobiety a 52% mężczyźni.
Nie jest też prawdą że klientami są tylko osoby majętne. Zgłaszają się do nas osoby niemal z każdego przedziału dochodów. Zarówno prezesi dużych firm jak i osoby pracujące na etacie np. w sklepie spożywczym.

Czy każdego stać na usługi detektywa? Wszystko zależy od stopnia trudności sprawy i wymaganych nakładów technicznych i osobowych do prawidłowej realizacji tzn. takiej która daje duże szansę na powodzenie.
Im więcej klient powie o sprawie i posiada więcej przydatnych informacji tym bardziej można zoptymalizować koszty.
Najczęstszym błędem jest ukrywanie niektórych informacji przez klienta, ze wstydu lub z innych pobudek, Nieraz mogą się wydawać klientowi, że są nieistotne dla sprawy, jednak w rzeczywistości okazuje się że dana informacja jest kluczowa dla realizacji zlecenia.

Czy z usług korzystają tylko osoby młode? Najwięcej klientów jest w przedziale 25- 34 lata, cały rozkład przedstawia się następująco:
18-24 lat 20%
25-34 lat 27%
35-44 lata 21%
45-54 lat 14%
55-64 lata 13%
powyżej 65 lat 4%

Czego dotyczą zlecenia? Wszystko zależy od profilu agencji detektywistycznej.
Można oceniać że około 55% są to sprawy rodzinne (gdzie zdecydowana większość dotyczy poszukiwania dowodów zdrady) pozostałe 45 % to sprawy gospodarcze.
Można zaobserwować trend, że coraz więcej klientów to przedsiębiorstwa, które chcą zweryfikować kontrahenta lub też sprawdzić czy jest wypłacalny, natomiast zleceń typowo małżeńskich jest obecnie nieco mniej.
Wzrost zleceń gospodarczych ma dwojakie podłoże: po pierwsze jest coraz więcej nieuczciwych osób które zakładają kolejne spółki, mając na celu wyłudzenia kredytów czy też towaru. Gdy spółka jest już niewypłacalna, zakładają kolejną.
W związku z tym jest coraz więcej firm poszkodowanych, które następnym razem wolą zweryfikować kontrahenta. Drugim czynnikiem jest wzrastająca świadomość przedsiębiorców.
W krajach bardziej rozwiniętych jest niemal standardem sprawdzenie firmy z którą chcemy robić interesy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena