Krynica Morska – jedna z miejscowości położonych na Mierzei Wiślanej, znany polski kurort, do którego pierwsi letnicy zaczęli zjeżdżać już w 1841 roku. W tym okresie Krynica nosiła nazwę Kahlberg. Wtedy właśnie zaczęto rozwijać kąpielisko, bazę noclegową dla turystów, stawiać pierwsze wille.

Data dodania: 2013-02-22

Wyświetleń: 1513

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Potem wybudowano molo, łazienki na plaży oraz uruchomiono zakład serwujący kąpiele w grzanej wodzie morskiej. Do dziś miejscowość pełna jest różnorodnych atrakcji i chętnie odwiedzana, między innymi przez rodziny z dziećmi.

Co można robić będąc na urlopie w Krynicy?

Poza oczywistą atrakcją tej lokalizacji, czyli plażowaniem i uprawianiem sportów wodnych, mamy tu całkiem dużo do wyboru… Zależnie od pogody, towarzystwa, nastroju… możemy na przykład wybrać się statkiem wycieczkowym w rejs po Zalewie Wiślanym. Wycieczka trwa około dwóch godzin i nie jest specjalnie kosztowna, a dostarcza miłych przeżyć. Ci, którzy wolą mocniejsze nieco wrażenia, w Krynicy mają możliwość przepłynięcia się motorówką. Ta przyjemność jest już niestety nieco droższa, ale… w końcu - raz w roku można! Spacerując po miasteczku zajrzyjmy do starej latarni morskiej i przejdźmy się jedną z najbardziej urokliwych (i chyba także najbardziej popularnych) ulic – ulicą Teleekspressu. Jeżeli mamy ochotę na tradycyjne wakacyjne kupowanie pamiątek, w Krynicy naprawdę można się w nie obkupić! Bursztynowa biżuteria, wyroby z muszli, różnego rodzaju nadmorskie gadżety są w zasadzie dostępne na każdym rogu. Podobnie jak lody, gofry, smażalnie, kawiarnie, jadłodajnie wszelkiego rodzaju (włącznie z taką, która zaaranżowana jest na starym statku stojącym tuż przy ulicy Gdańskiej). Jednak… jeśli chcemy naprawdę smacznie zjeść, warto odwiedzić Bar u Grażki, gdzie podaje się najlepszą na wybrzeżu zupę rybną!

A tuż obok…

„Tuż obok” Krynicy Morskiej znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w wolnej od opalania, kupowania i przesiadywania w kawiarniach chwili. Można na przykład wybrać się do Sztutowa – do Muzeum Stutthof, dawnego obozu koncentracyjnego, założonego tu podczas II wojny światowej. Można z Krynicy popłynąć statkiem do zabytkowego Fromborka lub zrobić sobie wypad do Kaliningradu (dawniej Królewiec, dziś – jak mawiają niektórzy – Las Vegas Północy). Trzeba tylko pamiętać, aby mieć ze sobą paszport. Jeżeli mamy ochotę znaleźć się na granicy państwa polskiego i wschodniej granicy UE jednocześnie, zajrzyjmy do Piasków (dzielnica Krynicy oddalona od centrum o mniej więcej 13 km). Dystans ten warto pokonać pieszo (plażą lub lasem), rowerem (korzystając z wypożyczalni rowerów w Krynicy) lub ostatecznie  autobusem (nie kursuje on jednak zbyt często).

______________

Wyszukiwarka noclegów online - Holidio.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena