Szukasz fotografa godnego zaufania? Chcesz mieć profesjonalne zdjęcia swojego małego dziecka? Wybierz taką osobę, która posiada odpowiednie doświadczenia i piękne akcesoria!

Fotografia noworodkowa i niemowlęca cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Rodzice dziecka chcą uchwycić ulotne momenty w życiu tak małej pociechy. Dzieciaki rosną przecież, jak na drożdżach! Od urodzenia, przez pierwsze kilka miesięcy zmienia się wiele: zaczynają podnosić główkę, zaczynają się uśmiechać na widok znajomej twarzy, ich ruchy stają się coraz lepiej skoordynowane, stają się coraz bardziej sprawne i samodzielne.

Pierwsze miesiące życia to dobry czas na pierwsze profesjonalne zdjęcia. Najlepiej wybrać się do fotografa, który specjalizuje się w sesjach bardzo małych dzieci. Posiada on bowiem ciekawe akcesoria, które ubarwią zdjęcia malucha. Kolorowe tkaniny i długowłose futerka podkreślają delikatną skórę dziecka, barwne ręcznie wykonywane opaski z kwiatkami z tiuli i satyny przykuwają uwagę na buzię dziecka, która przybiera pierwsze grymasy. Fotograf niemowląt jest też przyzwyczajony do płaczu, małych grymasów i przewijania, uwielbia dzieci. Z przyczyn łatwych do odgadnięcia, dzieciaki są najczęściej fotografowane przez kobiety.

Fotografię niemowląt wykonuje się najczęściej na specjalnie przygotowanych do tego kolorowych tłach w profesjonalnym studiu fotograficznym. Wielu fotografów zgodzi się również na wizytę w Twoim domu, czyli tam, gdzie dziecko czuje się najbezpieczniej. Warunkiem takiej sesji jest jednak odpowiedni metraż pomieszczenia, w którym będziemy robić zdjęcia. Trudno bowiem zrobić dobre technicznie fotografie na powierzchni typowego pokoju w bloku, dodatkowo zastawionego meblami. Ciężko tam wstawić potężną studyjną lampę błyskową, a co dopiero próbować modelować nią światło.

Dla chcącego jednak nic trudnego. Jeśli zależy Ci na dobrych zdjęciach Twojego dziecka, poszukaj osoby, która będzie je w stanie zrobić i przygotować. Zadzwoń do profesjonalisty wyspecjalizowanego w zdjęciach niemowląt. W razie wątpliwości poszukaj opinii o danym artyście lub popytaj swoich znajomych.

Licencja: Creative Commons