Zostanie dietetykiem może być naprawdę dobrym pomysłem na biznes. Dzisiaj zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników jest coraz większe.       

Data dodania: 2013-02-13

Wyświetleń: 1352

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wraz z rozwojem cywilizacji stajemy się coraz bardziej leniwi, stresujemy się, jemy niewłaściwie, wobec tego też trudno jest nam utrzymać prawidłową wagę, a wiadomo, że znacząco wpływa to też na zdrowie. Dlatego dietetyk to osoba potrzebna i znajdująca dużo klientów, nie tylko w ośrodkach zdrowia, zakładach żywienia zbiorowego, ale również klientów indywidualnych, którzy pragną zawalczyć o szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie, udając się do prywatnych gabinetów dietetycznych. Dlatego ukończony kurs dietetyki może być naprawdę dobrą inwestycją!

 

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk jest zawodem, do którego wykonywania potrzebna jest odpowiednia wiedza. Można pójść w tym celu na studia w kierunku dietetyki, można też pójść na specjalny kurs, dzięki któremu będzie można nabyć potrzebne informacje szybciej i taniej. Na koniec trzeba zdać egzamin, aby móc wykonywać pracę, jednak planowana jest deregulacja zawodu, więc prawdopodobnie w przyszłości wystarczy sam kurs odchudzania lub studia, nie będzie konieczne zdawanie żadnych egzaminów.

 

Osoba pracująca na stanowisku dietetyka ma przy tym określony zakres swojego działania. Powinna ona miedzy innymi realizować następujące zadania: zajmować się określaniem roli składników pokarmowych i nie odżywczych na organizm człowieka, stosowaniem norm zapotrzebowania i doborem produktów w zależności od wymogów konkretnej osoby. Także dietetyk planuje w związku z tym jadłospisy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dba o to, aby diety były zróżnicowane, sporządzane z produktów różnorodnych, z wykorzystaniem rozmaitych technik kulinarnych. Dodatkowo kursy i studia uczą czynności formalnych, takich jak organizacja stanowisk pracy, przestrzeganie przepisów BHP, prowadzenie dokumentacji żywieniowej.

 

Zatem kurs odchudzania lub studia w tym kierunku mogą zapewnić kompleksową wiedzę niezbędną do podjęcia pracy na stanowisku dietetyka w różnych zakładach.

Licencja: Creative Commons