Współczesne centra serwisowo-diagnostyczne pojazdów zapewniają już nie tylko pełną mechanikę i elektromechanikę samochodową. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu są to niemal laboratoria, przypominające bardziej wnętrza statków kosmicznych, jakie znamy z filmów, niż dawne warsztaty samochodowe.

Data dodania: 2013-02-06

Wyświetleń: 1631

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najbardziej cenione samochodowe centra serwisowe wiedzą, że muszą wciąż poszerzać ofertę, by sprostać wymaganiom klientów. Dlatego też wszelkie przeglądy i diagnostykę wykonują wykwalifikowani fachowcy przy pomocy odpowiednio zaprogramowanych komputerów. Autami najnowszej generacji można się odpowiednio zająć, jedynie używając najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Z tej też przyczyny wiele firm naprawczych inwestuje w stworzenie profesjonalnych laboratoriów diagnostycznych. Używa się w nich licznych specjalistycznych testerów i symulatorów, co pozwala na szybką lokalizację i naprawę wszelkich usterek, zwłaszcza w delikatnych i skomplikowanych układach elektrycznych. Pełne zautomatyzowanie procesów diagnostycznych i naprawczych pozwala także na obniżenie kosztów naprawy i wielu przypadkach pozwala uniknąć niepotrzebnego dochodzenia przyczyn awarii i zakupu zbędnych części. Kierowcy bardzo sobie cenią komfort i niezawodność skomputeryzowanych serwisów.

Wulkanizacja w nowoczesnym wydaniu

Coraz częściej samochodowe centra serwisowe zapewniają, oprócz zwykłej wymiany opon na zimowe lub letnie, także ich całoroczną kontrolę i diagnostykę. Sprzęt najnowszej generacji umożliwia szybką i sprawną naprawę oraz zmianę opon w różnych modelach aut, nie tylko w osobowych, ale także w dostawczych. Wymiana opon w dobrym i wszechstronnym serwisie wiąże się także z fachowym doradztwem i pośrednictwem w zakupie nowego ogumienia w korzystnej cenie. Dla wygody klientów centra motoryzacyjne przygotowują także specjalne pomieszczenia, w których można przechować opony do następnego sezonu. Odpowiednie warunki, w tym kontrolowana wilgotność i temperatura, dają pewność bezpieczeństwa użytkowania tak przechowywanego ogumienia.

Komputerowe ustawianie zbieżności

Użycie komputerów i specjalnych kamer do ustawiania zbieżności kół samochodowych jest prawdziwym przełomem w tej dziedzinie. Dzięki zaawansowanej metodzie trójwymiarowego obrazowania, pomiary zajmują znacznie mniej czasu i są dokładniejsze. Można się o tym przekonać, obserwując ich przebieg na ekranie komputera, który ukazuje jednocześnie wszystkie parametry pomiaru. Wykorzystywana tu geometria 3D umożliwia dokładny pomiar wszystkich pionowych i poziomych kątów, rozstawu kół i osi oraz obwodu kół. Czynność, będąca dawniej czasochłonnym procesem, dziś zajmuje kilka minut i dzięki użyciu zaawansowanego sprzętu komputerowego i specjalistycznych kamer o wysokiej rozdzielczości, nie wymaga ani dużej przestrzeni, ani nawet podnoszenia auta.

Coraz bardziej zautomatyzowane centra serwisowo-diagnostyczne umożliwiają jeszcze lepsze i dokładniejsze usługi, zapewniając kierowcom pełny komfort i bezpieczeństwo jazdy. Precyzyjne, komputerowe wykonywanie wszelkich badań i pomiarów daje klientom pewność, że w pełni panują nad wszystkim, co dotyczy ich auta.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena