Masz ochotę na niezwykłą przygodę? Zawsze ciągnęło cię morze, ale nie nadarzyła się dotąd okazja, by je przemierzyć? Nic straconego.

Data dodania: 2015-03-16

Wyświetleń: 829

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pora na rejs, czyli wakacje na jachcie

Obecnie organizacja wymarzonej podróży jachtem nie powinna stanowić żadnego wyzwania. Możliwości jest z roku na rok coraz więcej, a osób, wybierających się w rejs chociażby po naszym Bałtyku, nie brakuje. Rodziny z dziećmi, paczki kolegów, pary narzeczonych – na morskie wyprawy decyduje się każdy. W czym więc tkwi tajemnica sukcesu tej formy spędzania wolnego czasu?

 

Rejsy jachtem pozwalają na dalekie podróże i poznawanie nowych terenów, co zawsze stanowiło dla człowieka kuszące wyzwanie. Dzięki nim każdy przez chwilę może się poczuć prawdziwym zdobywcą – podziwiać nieznane krajobrazy i robić mnóstwo zdjęć, które będą później stanowiły świetną dokumentację wyprawy. Członkowie wycieczki mają też okazję spędzić ze sobą dużo czasu, wspierać się oraz dzielić wszelkimi obowiązkami podczas rejsu.

 

Co ważne, dla kogoś, kogo zwyczajnie nie stać na kupno własnego środka transportu, świetnym rozwiązaniem będzie wynajem jachtu. Czartery znajdują się bowiem w większości dużych nadmorskich miejscowości. Wówczas możesz też liczyć na wsparcie wykwalifikowanej załogi, która wypłynie razem z tobą i twoimi towarzyszami. Tym samym nie potrzebujecie doświadczenia, ponieważ o wszystko zadbają wytrawni żeglarze. Ponadto, na wszystkie pytania chętnie odpowie też kapitan, dbając, byście czuli się na pokładzie jak u siebie.

 

Podróż jachtem to oczywiście świetna okazja do odpoczynku, czy to w gronie rodziny, czy przyjaciół. Musisz się jednak raczej przygotować na bardziej aktywną jego formę z racji ciągłego kołysania – trzeba przecież utrzymywać równowagę, co wiąże się z pewnym wysiłkiem, do jakiego zmusza się mięśnie. Warto też uświadomić sobie, że wyprawa nie jest tylko okazją do podziwiania krajobrazów. Jeśli lubisz się opalać, w żadnym wypadku nie musisz z tego rezygnować. Zabierz jakąś książkę czy krzyżówkę i ciesz się momentem relaksu. Możesz również skorzystać z kąpieli w morzu. Zaangażuj w nią koniecznie również dzieci, jeśli z wami płyną, ale jednocześnie zadbaj, by przebywały pod stałą opieką.

 

Należy zauważyć, że z początku osoby, które po raz pierwszy wybrały się w tego typu podróż, może dopaść choroba morska. Na szczęście, jest wiele przeróżnych sposobów, jakimi można z nią walczyć. W przypadku, gdy nie musisz angażować się w pracę na jachcie, prawdopodobnie wystarczą środki na chorobę lokomocyjną (mogą wywoływać senność, stąd niewskazane jest ich zażywanie na przykład podczas pełnienia obowiązkowej wachty na pokładzie) i przede wszystkim pozytywne nastawienie.

 

Wycieczka jachtem będzie też doskonałą propozycją dla najmłodszych. Zagwarantuje im przede wszystkim spędzanie czasu na powietrzu, co pozwoli im się choć na chwilę oderwać od komputerów i komórek, od których często są na co dzień uzależnieni. Kto wie, może spodoba im się do tego stopnia, że sami będą was namawiać do powtórki już przy najbliższej okazji?

 

Rejs na pewno okaże się przeżyciem nieporównywalnym do żadnej innej wakacyjnej atrakcji, na którą decydowałeś się do tej pory, a przy okazji zamieni rodzinny wyjazd w wyjątkową eskapadę, pozostawiającą po sobie wiele wspaniałych wspomnień. Jak wiadomo, pogoda na morzu jest bardzo zmienna, ale przy dobrej zabawie nawet pochmurne niebo nie powinno odebrać wam przyjemności podróżowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona