Postęp w dziedzinie kosmetologii umożliwia profesjonalne dbanie o swoją urodę coraz większej ilości osób, za coraz mniejsze pieniądze. Samodzielne wybielanie zębów ma licznych entuzjastów, a uzyskany dzięki własnym zabiegom efekt, naprawdę niczym nie różni się od tego otrzymanego w gabinecie stomatologicznym.

Data dodania: 2013-02-04

Wyświetleń: 1403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zrób to jak profesjonalista

Zęby nas wszystkich zmieniają z czasem barwę na coraz ciemniejszą na skutek picia kawy, wina lub palenia papierosów. Większość ludzi jednak nawet bez udziału tych czynników nie ma śnieżnobiałego uśmiechu, ponieważ tak jasna biel występuje jedynie u ułamka populacji, a cała reszta, chcąca uzyskać podobny efekt, musi poddawać się zabiegom rozjaśniającym szkliwo zębowe. Do tej pory, by to uzyskać, konieczne były konsultacje z dentystą oraz kilka zabiegów w gabinecie, gdzie najpierw nakładano aktywną substancję wybielającą w formie żelu, po czym aktywowano ją przy udziale światła ze specjalnych lamp. Obecnie dokładnie w ten sam sposób można wybielić zęby we własnej łazience, i to znacznie mniejszym kosztem, ponieważ w wielu aptekach i drogeriach dostępne są już specjalistyczne zestawy zawierające lampy, żele i nakładki wybielające. Zestawy wyposażone są także w specjalne strzykawki, ułatwiające nawet niewprawnym nowicjuszom właściwą aplikację żelu wybielającego. Jeśli ktoś nie lubi złożonych procedur kosmetycznych, a chce jednak uzyskać efekt rozjaśnienia szkliwa, może zdecydować się na paski wybielające lub nakładki na zęby, które są już nasączone odpowiednimi aktywnymi składnikami. Takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne i niedrogie, a w dodatku bardzo proste. Wystarczy tylko nosić nakładkę z żelem (występującym w wielu smakach) przez kilka godzin dziennie lub naklejać paski wybielające na noc, by już po dwóch tygodniach cieszyć się rezultatami tych zabiegów.

Profilaktycznie, pomiędzy zabiegami, zaleca się używanie past wybielających, które nie tylko wzmacniają efekt rozjaśnienia i zapewniają jego dłuższe trwanie, ale także zawierają substancje aktywnie walczące z próchnicą oraz nadwrażliwością zębów, która może u niektórych wystąpić jako skutek uboczny wybielania.

Co nowego w wybielaniu?

Nowością w dbaniu o promienny uśmiech są specjalne błyszczyki zakończone pędzelkiem. Co prawda jedynie nabłyszczają, a nie wybielają szkliwa, ale i tak dają bardzo korzystne efekty wizualne. Coraz popularniejszy staje się także specjalny ołówek, który dzięki swojej budowie i szorstkiej powierzchni, bardzo skutecznie usuwa wszelkie naloty i przebarwienia.

Dbanie o biały uśmiech warto także jak najczęściej uzupełniać o płyny do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających, które dodatkowo odświeżą także oddech.

Piękne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby, a żeby takie były, należy poddawać je dokładnym zabiegom czyszczącym. Na rynku pojawiły się ostatnio profesjonalne nici dentystyczne, szczoteczki i wykałaczki, zaprojektowane tak, by jeszcze skuteczniej niż ich tradycyjni odpowiednicy dbały o dokładne usunięcie wszelkich nalotów, przebarwień i osadów z resztek pokarmowych, przez które nasze zęby mogą wydawać się pożółkłe i nieatrakcyjne.

Jak widać, osoby chcące odpowiednio zadbać o zdrowy i śnieżnobiały uśmiech, mają obecnie bardzo wiele opcji do wyboru, a ograniczone środki finansowe nie są już żadną przeszkodą.

Licencja: Creative Commons