Coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania zębów za granicą. Nic dziwnego, zwłaszcza że dzisiejsza technologia pozwala na wykonanie go w mniej niż godzinę.

Data dodania: 2016-06-15

Wyświetleń: 570

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Daj sobie powód do uśmiechu!

Każdy z nas chce mieć piękne, zdrowe i białe zęby. Niestety należy się pogodzić z faktem, iż hollywoodzka biel nie jest ani naturalna, ani możliwa do osiągnięcia w realnym życiu. Według specjalistów naturalnymi odcieniami zębów są te żółtobrunatne, aż do koloru szaroniebieskiego. Przy czym należy pamiętać, że każdy z nas posiada odmienny odcień zębów ze względu na zróżnicowany stopień ich mineralizacji. Wybielanie zębów (whitening teeth) polega na tym, że przywrócony zostaje ich naturalny kolor, a także usunięte są przebarwienia.

Niektórzy decydują się również na samodzielne wybielanie zębów. Jest to jednak nieskuteczne, gdyż na własną rękę jesteśmy w stanie wybielić jedynie przednią powierzchnię zębów, a pomiędzy zębami przestrzeń nadal pozostaje ciemna, co nie daje estetycznego efektu końcowego. Jedynie doświadczony stomatolog jest w stanie wykonać zabieg wybielania prawidłowo. Zanim dojdzie do czynności wybielania powinno się przejść szereg procedur czekających nas przed zabiegiem właściwym. Należą do nich badania dotyczące przeciwwskazań, takich jak alergie, ciąża lub okres karmienia piersią, a także przeanalizowanie nawyków żywieniowych oraz poinformowanie pacjenta o zachowaniach zalecanych po wykonaniu zabiegu wybielającego zęby.

Istnieje wiele różnych sposobów na wybielanie zębów. Należy jednak pamiętać, że jedynie zabieg medyczny można uznać za skuteczny i przede wszystkim bezpieczny, ze względu na ciągłą kontrolę dentysty. Popularne w wybielaniu zębów są lampy halogenowe lub lampy typu LED, dzięki którym emitowane jest różnego rodzaju ciepło światła, co wpływa na późniejsze efekty wybielania oraz na wrażliwość zębów i dziąseł. Możemy również wyróżnić wybielanie laserowe (laser teeth whitening), które jest zdecydowanie skuteczniejsze oraz bezpieczniejsze niż metody znane nam z domu lub spotykane u kosmetyczki. Wybielanie laserowe jest również dużo szybsze i trwalsze, gdyż już po pierwszej sesji efekt może się utrzymywać nawet ponad dwa lata.

Stomatolodzy apelują również, aby zaraz po zabiegu wybielania zębów stosować białą dietę. Jest ona oparta na produktach takich jak kefir, jogurt naturalny, maślanka czy też ser biały. Jest to zestaw żywieniowy zawierający białko, wapń oraz witaminy, które przyspieszają metabolizm, a także bakterie, dzięki którym sprawniejsze jest działanie całego układu pokarmowego. Ważnym jest, aby tuż po zabiegu nie zepsuć efektów wybielania niektórymi produktami. Stomatolodzy zalecają więc stosowanie białej diety przez minimum 48 godzin po zabiegu. Jest to spowodowane tym, że po zabiegu żelem wybielającym (whithening gel) zwiększona jest przez pewien okres porowatość szkliwa, kiedy nasze zęby zachowują się jak gąbka i są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju czynniki barwiące.

Licencja: Copyright - zastrzeżona