Każdy z nas używa kosmetyków, czy to do codziennej pielęgnacji, dbania o swoją higienę, czy po prostu z chęci uwydatnienia swoich walorów estetycznych.

Data dodania: 2013-02-04

Wyświetleń: 2878

Przedrukowań: 3

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kiedy powstały pierwsze środki czystości i ludzie zaczęli poważnie i masowo dbać o swoją higienę, kosmetyki towarzyszą nam niemal od dnia narodzin, aż do chwili śmierci. Rodzice nowo narodzonych dzieci na pewno posiadają wiele środków pielęgnacyjnych dla swoich maluchów, chcąc zadbać o ich zdrowie i rozwój od pierwszych dni.

Kolejny etap życia, czyli wiek dojrzewania, to okres, w którym każdy nastolatek wykorzystuje i testuje niezliczone ilości kosmetyków. Jedne do cery, inne do włosów, eksperymentuje się z zapachami czy innymi specyfikami, szczególnie odkrywając życie intymne, w ruch wchodzą przeróżne kremy czy przeróżne żele intymne. Producenci kosmetyków doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie potrzeby mają nastolatkowie i kierują do nich całe linie specyficznych preparatów, wabiąc ich skutecznym działaniem i szybkim zażegnaniem ich młodzieńczych problemów. Z wiekiem jednak nasze potrzeby związane z kosmetykami nieco się stabilizują i szczególnie mężczyźni stosują przeważnie tylko sprawdzone preparaty i trzymają się ich przez długie lata. Nasz wybór kosmetyków determinują nasze aktualne potrzeby, także z wiekiem zmieniamy na przykład krem przeciw trądzikowi na krem powstrzymujący wypadanie włosów czy wypełniający powstałe zmarszczki. Zmiana naszych oczekiwań i wyborów związanych z kosmetykami nie pomniejsza ich roli w naszym życiu, determinuje on tylko nasze preferencje, bowiem ciężko wyobrazić sobie swoje życie bez wykorzystania kosmetyków.

Nie ma co ukrywać również, że branża kosmetyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się branż na świecie, która zarabia na ludzkich potrzebach czy chęci zmiany lub poprawienia swojego wyglądu, sama często tworząc pewne nisze na rynku i zapełniając je potrzebami swoich konsumentów. Kosmetyki to jednak najlepszy sposób na dbanie o swoją higienę. Towarzyszą nam przez całe nasze życie, dlatego rozsądne ich używanie z pewnością ma ogromny wpływ na jakość i komfort naszego życia.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena