W dobie coraz większego zainteresowania, jakie wzbudza Internet może się wydawać, że księgarnie powoli tracą rację bytu. Skoro każda informacja znajduje się na wyciągnięcie ręki bez konieczności przekartkowywania opasłych tomów, jaki sens ma kupowanie książek?

Data dodania: 2013-01-19

Wyświetleń: 923

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niektóre punktu ich sprzedaży rzeczywiście borykają się z problemami, z którymi ich właściciele nie mieli wcześniej do czynienia. Gdy jednak w grę wchodzi księgarnia turystyczna jej kondycja jest na ogół godna pozazdroszczenia. Czy mamy do czynienia z fenomenem niemożliwym do wytłumaczenia? Wcale nie musi tak być, okazuje się bowiem, że osoby, które, mimo powszechnego dostępu do Internetu, nadal kupują przewodniki, nie mają większego problemu z udzieleniem odpowiedzi na pytanie o to, co skłania je do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.
Najczęściej możemy usłyszeć, że przewodnik nie powinien być postrzegany wyłącznie jako źródło mniej lub bardziej interesujących informacji na temat danego regionu, miasta lub okolicy. Częściej jest to publikacja, która pozwala na przeniesienie się do opisywanego przez siebie miejsca nawet wówczas, gdy do tej pory jeszcze go nie widzieliśmy. Warto zwrócić uwagę i na to, że przewodniki zachwycają starannością swojego wykonania. Ich autorzy nadal podkreślają, że najważniejsze są dla nich fakty i wiarygodność informacji przekazywanych odbiorcom, zwracają jednak uwagę również na to, aby danym towarzyszyły ilustrujące je zdjęcia. Dzięki temu już w trakcie czytania przewodnika można wyobrazić sobie miejsce, do którego planujemy się wybrać.
Ilustracje nie są jednak jedynym atutem przewodników, w księgarni turystycznej możemy bowiem zachwycić się również wizualną atrakcyjnością samych książek. Współczesne przewodniki znakomicie prezentują się na regale, nadają się przy tym również na prezent, a osoby, które z nich korzystają, nie muszą już martwić się o to, że w czasie czytania kolejne kartki przewodnika zaczną się odklejać i ulecą w siną dal.
Trudno nie docenić i tego, że przewodniki nie stanowią już wydatku, któremu nie można sprostać, choć kilkanaście lat temu taki stan rzeczy nie budził naszego zaskoczenia. Dziś można je nabyć nawet wówczas, gdy nie dysponujemy przesadnie zasobnym portfelem, przewodniki to zatem rozwiązania „na każdą kieszeń”. Warto je kupować, stanowią bowiem źródło naprawdę cennej wiedzy, do której chce się wracać.

Licencja: Creative Commons