Parafrazując powiedzenie „najlepszą formą obrony jest atak”, można by rzec, że najlepszą formą zatrudnienia jest prowadzenie własnej firmy. Możemy jednak mieć pewne obawy co do tego, czy damy sobie radę. W niniejszym artykule przedstawimy rozwiązanie, dzięki któremu posiadanie własnej firmy będzie bułką z masłem.

Data dodania: 2012-12-04

Wyświetleń: 1621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszą trudnością, którą napotyka każda osoba chcąca założyć własna firmę, jest załatwianie formalności we wszelkiego rodzaju urzędach. W niektórych krajach jest to kwestia maksymalnie kilku dni, ale niestety nie w Polsce. W 2012 roku został przeprowadzony ranking „Doing business”, w którym badano gospodarki wielu krajów pod kątem tego, czy są przyjazne dla biznesu. W kategorii „Zakładanie firmy”, biorącej pod uwagę m.in. załatwianie owych formalności oraz parę innych czynników, Polska zajęła 124 miejsce. Może się wydawać, że to nie tak źle, ale weźmy pod uwagę, że w rankingu znalazły się w sumie 185 kraje, a wyprzedziły nas takie państwa jak między innymi: Armenia, Mauritius, Gruzja, Białoruś, Jamajka, Afganistan, Urugwaj i inne. Nie należy jednak panikować, bo, jak powszechnie wiadomo, „Polak potrafi” i ze wszystkim sobie poradzi. Jednym z takich dostępnych nam ułatwień jest wspomniane już wirtualne biuro.

Na czym to polega?

Wirtualne biura oferują przede wszystkim adres do rejestracji swojej firmy. Jeśli z wiadomych przyczyn nie chcemy, żeby siedziba firmy znajdowała się w naszym domu, a wynajem powierzchni biurowej uważamy za zbędny wydatek – wtedy wirtualne biuro jest właśnie tym, czego szukasz. Ponadto w większości wirtualnych biur pracują „weterani” zakładania firm, dzięki czemu mogą nam także służyć radą i pomóc w rejestracji własnego biznesu. Wszystko to w niskiej cenie miesięcznego abonamentu.

Co z tą firmą?

Pomoc w zakładaniu firmy to oczywiście nie jedyna usługa oferowana przez wirtualne biuro. Reszta jednak zależy już od indywidualnej oferty biur. Najczęściej oferuje się w nich dodatkowo prowadzenie księgowości oraz korespondencji firmy, obsługę sekretarską biura, a także inne usługi powiązane z działalnością firm, jak na przykład tłumaczenia przysięgłe i specjalistyczne.

Jeśli więc chcesz założyć swoją firmę, ale „najtrudniejszy pierwszy krok”, albo przeraża cię myśl o potencjalnej „papierkowej robocie” – skontaktuj się z jakimś wirtualnym biurem w swojej okolicy i pozwól im załatwić wszystko za siebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena