Finlandia to malowniczy kraj tysięcy jezior i wysp. Najczęściej kojarzy się z dziewiczą przyrodą, nic dziwnego, bo prawie 2/3 pow. Finlandii zajmują lasy. Jednak każdy turysta, który chodź raz odwiedzi Finlandię, ulega jej czarowi i z chęcią powraca tam znowu.

Data dodania: 2012-11-09

Wyświetleń: 2013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odwiedziny najlepiej zaplanować latem. Lato w Finlandii jest krótkie, ale zaskakująco przyjemne, a przyroda eksploduje bujnością i świeżością. Do Fińskich atrakcji należą jeszcze sauna, św. Mikołaj, muminki i nokia. Finlandia to może być wakacyjne odkrycie, kierunek niebanalny i pełen wrażeń.

Finlandia to także stolica sportów zimowych. Popularność i uprawianie narciarstwa i wszelkich dyscyplin pochodnych jest niemal "w krwi" każdego Fina. Ze względu na panującą tu mroźną i długą zimę narciarstwo a w szczególności biegi narciarskie stanowią sport narodowy. Jest on tak tu popularny, iż dzieci uczą się narciarstwa jak chodzenia o własnych siłach już od najmłodszych lat.

Dzięki mentalności fińskiej oraz wspaniałej czystej przyrodzie, która jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, a nawet w miejscu pracy, spędzenie w niej wolnego czasu czy wakacji staje się coraz bardziej popularne. Szczególnie dla turystów, którzy uwielbiają czynny wypoczynek.

"Białe Noce" Finlandii
Do jedynych i niepowtarzalnych atrakcji Finlandii należy tak zwana "Zorza Polarna". Zjawisko to występuje w zależności od aktywności magnetycznej słońca zaś w Laponii można je obserwować przez całą zimę. Efekt tak zwanych "białych nocy" pozostawia niepowtarzalne wrażenie z pobytu w tym pięknym kraju.

Naantali
Dolina Muminków Leży na małej wyspie w Naantali, niedaleko Turku w Finlandii. Dom Muminków jest bardzo okazały, czteropiętrowy kolos. Muumimaailma to wielki kompleks rozrywkowy i główna atrakcja miasteczka. Ale jest jeszcze przytulna starówka, nadbrzeżne brukowane ulice z kolorowymi domami, puby i kafejki. Warto wybrać się w to magiczne miejsce.

Rovaniemi i Laponia
Każdego roku Rovaniemi odwiedza pół miliona turystów. Dalej rozciąga się Laponia, prawdziwie tajemnicza i dzika kraina. Najcenniejsze krajobrazy chroni się w parkach narodowych, a szczególnie godny polecenia jest Lemmenjoki. Wyprawa w góry Laponii w północnym słońcu dostarczy każdemu wiele mocnych wrażeń. Norwegia to głównie fiordy, lodowce i góry, a także Lofoty, jedne z najpiękniejszych wysp na ziemi. Turystyka w Skandynawii jest na wysokim poziomie.

Lato w Finlandii to pora wycieczek, zarówno pieszych, jak i rowerowych, kajakowych czy żeglarskich po Pojezierzu Fińskim oraz zwiedzania miast. Zimą Finlandia oferuje swoje ośrodki narciarskie oraz inne atrakcje, jak psie zaprzęgi, sanie ciągnięte przez renifery czy obserwacja zorzy polarnej. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena