Helsinki to stolica Finlandii. Swoją nowoczesnością oraz nastawieniem na postęp techniczny stanowi kwintesencję kraju. Helsinki przypadną do gustu turystom, którzy podczas swojego urlopu chcą się zrelaksować, bo to niewielkie miasto pełne zieleni, otoczone z trzech stron morzem, sprzyjające długim spacerom.

Data dodania: 2012-11-09

Wyświetleń: 1704

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Finowie cenią sobie życie w harmonii z naturą. Helsinki zdają się być prawdziwym tego potwierdzeniem. Określa się je często „zielonym miastem”, bo pełno tu parków i zielonych zakątków. Na obszarze Helsinek znajduje się ponad trzysta wysepek, a morze dosłownie przepływa kanałami miasta. Helsinki to miasto pełne urokliwych miejsc i zakątków. Docenią je z pewnością turyści przybywający na fiński ląd.

Co warto zobaczyć w Helsinkach:
Kansallismuseo (Muzeum Narodowe) - muzeum prezentuje eksponaty z różnych okresów fińskiej historii, poczynając od okresu prehistorycznego; na odwiedzających muzeum czekają również interesujące ekspozycje etnograficzne.
Sobór Uspieński – prawosławna cerkiew; godna uwagi ze względu na znajdujące się w niej piękne ikony.
Kościół w Skale – największa atrakcja turystyczna Helsinek; Świątynia wykuta jest wewnątrz skały na środku placu. Oglądając z pewnej odległości kopułę wyłaniającą się ze skały, można odnieść wrażenie, że jest to porzucony latający spodek. Z uwagi na dobrą akustykę kościoła, w jego wnętrzu odbywają się koncerty muzyki klasycznej.
Kościół świętego Jana – największa budowla sakralna w Helsinkach; popularne miejsce zawierania związków małżeńskich.


Suomenlinna
Do głównych atrakcji Finlandii zaliczyć można Suomenlinnę - twierdzę położoną na kilku wyspach w Helsinkach. Ma ona duże znaczenie kulturowe i jest znana każdemu mieszkańcowi Finlandii. Tereny zielone otaczające kamienne fortyfikacje Suomenlinny są ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców stolicy. Oprócz twierdzy na wyspach znajdują się również liczne restauracje oraz kawiarnie dla turystów.

Finowie mogą się nam często wydawać zamknięci w sobie, mimo tego potrafią się świetnie bawić. W Helsinkach nie brakuje dyskotek, klubów, gdzie można aktywnie spędzić czas.

W Helsinkach pełno jest eleganckich sklepów, biur, banków, restauracji i kawiarni. Na bulwarach urządzono miłe deptaki i ścieżki rowerowe. Turystów urzekają secesyjne kamienice, imponuje nawet dworzec kolejowy. Okazji do odczucia egzotyki Północy i delektowania się wysoką kulturą Finów jest bardzo dużo. 

Licencja: Creative Commons
4 Ocena