W Norwegii, Szwecji i Finlandii znajduje się mnóstwo wartych obejrzenia atrakcji. Można wielokrotnie odwiedzać te kraje i ciągle nie zobaczyć wszystkiego, co istotne. Dlatego, aby wprowadzić Was w malowniczą Skandynawię, poniżej przedstawiam jej mały zarys.

Data dodania: 2012-06-10

Wyświetleń: 1658

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogromne lasy, fiordy, jeziora i jasne noce czynią Skandynawię niepowtarzalnym celem podróży. Przyrody w tak nienaruszonym stanie nie można spotkać nigdzie indziej w Europie. Norwegia, Szwecja i Finlandia słyną zarówno z przytulnych letnich domów w spokojnej okolicy, jak i z różnorodności skandynawskiej kultury i sztuki.

Północ Europy jest dla osób, które szukają wrażeń np. wędrówki z dala od cywilizacji, spływy kajakowe czy jazda psim zaprzęgiem, zwiedzanie okolic, w której żyją jeszcze niedźwiedzie i łosie, gdzie można zobaczyć renifera lub bobra.

Także dla tych, których przyciagą tutaj wizja spokojnego wypoczynku w chatce nad jeziorem lub na słonecznym wybrzeżu.

Fiordy, bezkresne lasy i jeziora występują w wielu rejonach Skandynawii. Zyją tu łosie i renifery, niedźwiedzie i orły bieliki. Jednocześnie kwitnie gospodarka: Norwegia dzięki ropie naftowej jest najbogatszym krajem Europy, Finlandia jest miejscem rozwijającej się technologii, natomiast w szwedzkim Oresund tworzy się jeden z najsilniejszych ekonomicznie regionów nadbałtyckich.

Na północy, zależnie od pory roku, oglądać możemy dwa wspaniałe zjawiska na niebie: w lecie zobaczymy słońce o północy, a w nocy widzimy zorzę polarną.

Najlepszą porą do podróży po wszystkich trzech krajach skandynawskich są letnie miesiące, takie jak czerwiec, lipiec i sierpień wtedy dni są najcieplejsze, bo na dalekiej północy słońce nie zachodzi w ogóle albo na krótko. Dla miłośników aktywnego wypoczynku polecam wrzesień, ponieważ szlaki są wtedy puste, a komary przestają dokuczać, lecz noce mogą być już bardzo zimne. Wycieczkę statkiem najlepiej zaplanować na okres od kwietnia do czerwca, kiedy powietrze jest czyste i pogoda słoneczna. Natomiast dla sportów zimowych najlepszy jest marzec i kwiecień, ponieważ dni stają się dłuższe.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena