Jeżeli masz zamiar nowocześnie urządzić swoje wnętrza, powinieneś znać parę głównych zasad. Zazwyczaj nie obejdzie się bez porady specjalisty, jednakże zawsze możemy realizować swoje pomysły w miarę możliwości. Ważne, by wiedzieć, jak to zrobić.

Data dodania: 2012-10-30

Wyświetleń: 1892

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Definiując, jak powinny być urządzone nowoczesne mieszkania, niewątpliwie nie może nam zabraknąć słowa dyscyplina. Na czym ona polega? Przede wszystkim na odpowiednim manipulowaniu kolorami. Dominujące powinny okazać się czerń, biel, a także wszystkie odcienie szarości. Oczywiście, wskazane jest, by zachować pomiędzy nimi odpowiednie proporcje.

Bardzo ważnym elementem każdego wnętrza są sprzęty RTV i AGD. Ich ilość przeważnie jest dość spora. Często popełnianym błędem jest wybieranie tychże urządzeń, nie bacząc na ich kolor. W nowoczesnym wnętrzu powinny one znamionować się głównie czernią, albowiem kontrastujemy w ten sposób o wiele jaśniejsze ściany. Te z kolei warto jest ozdobić na przykład architektonicznym betonem czy też zwykłym dekoracyjnym tynkiem. Nadaje to powierzchniom trzeci wymiar.

Mimo upływu czasu, drewniane podłogi nadal można śmiało wpisać do listy elementów, których nie może zabraknąć w nowocześnie zaaranżowanym mieszkaniu. Jeżeli chodzi o inne drewniane elementy, to raczej preferuje się stonowany jasny brąz. Nie mogą one bowiem się bardzo wyróżniać na tle szarych ścian.

Wiel projektantów wnętrz radzi, by urozmaicać pomieszczenia licznymi dodatkami. Trend ten jednakże uznałbym za zamierzchły, albowiem teraz liczą się wolne przestrzenie. Z tego właśnie względu łączy się zazwyczaj kuchnię z salonem, nie lokując pomiędzy nimi zbędnych ścian. Ludzie cenią sobie swobodę, zwłaszcza jeżeli metraż nie jest zbyt imponujący. W sytuacji, kiedy nie ma takiego przymusu, rezygnujemy z półek, komód czy szafek. O wiele milej widziana jest mała garderoba, która nie przykuwa do siebie wzroku.

Jeżeli chodzi o umeblowanie, mamy całkiem zacne pole do działania. Sofy, rzecz jasna, skórzane. Możemy wybrać jedną z dwóch opcji odnośnie nich: albo stonowany kolor, najlepiej beż, albo odważna, intensywna czerń. Meble wybieramy głównie w odcieniach szarości, pełne nowoczesnych akcentów. Jeżeli jesteśmy pasjonatami sztuki, śmiało możemy pokusić się o obrazy, jednakże umieszczamy je w antyramach nie zajmujących nam zbyt wiele przestrzeni na ścianach.

Ogólnie rzecz biorąc, aranżacja nowoczesnego wnętrza jest wielce trudnym zadaniem, wymaga sporych nakładów finansowych i umiejętnego doboru kolorów i materiałów. Jednakże znając podstawy, śmiało możemy wdrożyć parę nowoczesnych elementów samodzielnie do swojego mieszkania.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena