Spływy Dunajcem, górskie wspinaczki, ciekawe legendy - to krótki opis wczasów w Pieninach. Na zawsze pozostaną w pamięci podróżnych Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin, panorama Sokolicy, a także widok flisaków w strojach ludowych.

Data dodania: 2012-10-23

Wyświetleń: 1826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto odwiedzić Pieniny o każdej porze roku, z powodu przepięknych kolorów drzew, wody i skwerów. Pieniny są bardzo atrakcyjne dla turystów. Warto odwiedzić Szczawnicę, Krościenko, Niedzicę, gdzie można zwiedzić XVIII wieczne komnaty, a także główną atrakcję - pojawiającą się białą damę. Najwięcej jest tu zamków, miedzy innymi ruiny zamku w Czorsztynie, a także zamek świętej Kingi na Górze Zamkowej. Szczególnie poleca się tutaj wczasy osobom, które uwielbiają górskie wędrówki, gdyż Pieniny oferują sporo szlaków. Niezapomnianym przeżyciem jest wyjście na wąwóz Homole z kolorowymi wapiennymi skałami, które sięgają do 120 metrów. W Krościenku znajduje się Park linowy. Pieniński Park Narodowy to doskonałe miejsce wypoczynkowe dla całej rodziny. Na halach pienińskich można zobaczyć stada owiec, a także posłuchać interesujących historii na temat tego regionu.

Spływ Dunajcem

Wiosną i latem turystom oferuje się spływ na tratwach przełomem Dunajca. Początek spływów zaczyna się w Sromowcach Kątach, a kończy po prawie 20 kilometrach w Szczawnicy. Mieszkańcy Pienin mają bardzo duże przywiązanie do tradycji i wierzeń ludowych. Przede wszystkim oryginalnym symbolem są hafty.

Zamek w Nidzicy

Został wybudowany w XIII wieku, a później wielokrotnie był przebudowany. Obecnie jest to restauracja, muzeum i hotel. Można w nim obejrzeć komnaty Salomonów. Wczasy w Polsce, zarówno w górach, jak i nad morzem, stają się coraz to bardziej popularne. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena