Targi w Chinach – opis targów w Kantonie. Dowiesz się, jak zacząć import z Chin od targów w Chinach. Targi kantońskie to największe targi świata.

Data dodania: 2012-10-12

Wyświetleń: 2618

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Targi w Chinach mają bardzo długą tradycję. Jednak to targi w Kantonie są najstarszymi i największymi targami handlowymi w Chinach. Odbywają się w mieście Kanton (Canton, Guangzhou). Pierwsza edycja targów kantońskich odbyła się w 1957 roku i przyciągnęła dziesiątki tysięcy odwiedzających. Obecnie targi odbywają się dwa razy do roku. Obie edycje, wiosenną w kwietniu oraz jesienną w październiku, podzielono na trzy fazy.

Wiosenna edycja odbywa się w dniach 15–19 kwietnia (faza 1), 23–27 kwietnia (faza 2) 1–5 maja (faza 3), natomiast na jesieni targi w Kantonie odbywają się w następujących dniach: 5–19 października (faza 1), 23–27 października (faza 2), 31 października–4 listopada (faza 3). Targi podzielone są również tematycznie.

Początkowo targi odbywały się w starym kompleksie targowym – Liuhua.  Znajdował się on w samym centrum Kantonu, jednak od 2008 roku całe targi przeniesione zostały do nowoczesnego kompleksu wystawienniczego – Pazhou.

Dojazd na targi kantońskie jest bardzo ułatwiony, z głównego lotniska Baiyun International Airport Guangzhou są bezpośrednie autobusy, jak również z sąsiadującego Shenzhenu i HongKongu.  Również dojazd taksówkami jest bezproblemowy, centrum targowe połączone jest szeregiem dróg ekspresowych.
Natomiast z samego Kantonu najłatwiej dojechać metrem – linia nr 8 – przystanek Pazhou. Same targi mają międzynarodową renomę, zawdzięczają to swojej wieloletniej tradycji – od lat jest to chińskie okno na świat.
Każdą edycję odwiedza ponad 200.000 gości z 203 państw i rejonów świata, samych stoisk wystawienniczych jest ponad 55.000, a powierzchnia wystawowa to 1,125,000 m².

Targi w Kantonie to najlepszy sposób na rozpoczęcie importu z Chin

Wielu początkujących importerów wybiera się do Kantonu, aby poznać możliwości chińskich producentów i rozpocząć import towarów z Chin. Targi kantońskie, dzięki swoim trzem fazom i podziałowi na grupy tematyczne, oferują szeroki wybór dostawców.
Wszelkie nowości na rynku, związane ze światowymi trendami czy nowościami technicznymi, prezentowane są właśnie w Kantonie – wśród wystawców znajdziemy małe, rodzime fabryki, które wyprodukują wszystko zgodnie z naszym zamówieniem, jak również wielkie chińskie międzynarodowe koncerny.

Licencja: Creative Commons