Zakup naczyń kuchennych należy do najprostszych zakupów, pod warunkiem, że go nie skomplikujemy. Najczęściej chcemy kupić garnki do kuchni szybko i tanio, co więcej: oczekujemy, że będą najwyższej jakości i posłużą nam na wiele lat.

Data dodania: 2012-09-19

Wyświetleń: 1057

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy przypadkiem nie oczekujemy zbyt wiele? Jeśli coś jest szybko i tanio, to automatycznie wyklucza dobrą jakość.

Szybkie tempo życia i panująca tendencja do upraszczania codzienności sprawiły, że szerokim łukiem omijamy sklepy stacjonarne, a coraz częściej wybieramy zakupy on–line. To zrozumiałe, któż nie chciałby wyposażyć dom od kuchni po pomieszczenie gospodarcze, bez konieczności wychodzenia z domu.

O dziwo, istnieje grupa osób, która utwierdzona jest w przekonaniu, że sklepy internetowe zostały stworzone przez oszustów, naciągaczy, czyhających na naiwnych konsumentów. Gdyby tak faktycznie było, większa ilość sklepów internetowych nie miałaby tak imponującej liczby stałych klientów.

Idąc jednak w zaparte, przeciwnicy zakupów on-line powtarzają utarte argumenty w stylu: w sklepie internetowym nie masz możliwości obejrzenia i dotknięcia towaru. Racja, ale kupując naczynia kuchenne, nie musisz ich przymierzać, jak ubrania, choć i w tym przypadku problem rozwiązują tabele rozmiarów. Solidnie wykonane zdjęcia dają ci rzeczywisty obraz garnków, a opisy produktów są znacznie bardziej wyczerpujące i fachowe, niż wypowiedzi sprzedającego w sklepie stacjonarnym. W razie wątpliwości masz możliwość skontaktowania się z profesjonalistami i uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi.

Niektórzy twierdzą, że nie ma sensu wydawać 3 tysiące na zestaw garnków, skoro na targu można kupić za jedyne 300 zł. Oczywiście, można, ale do drugiego obiadu raczej nie doczekają i trzeba będzie podwoić wydatek, potroić i tak dalej. Jednorazowy większy zakup może okazać się lepszą inwestycją z dłuższej perspektywy. Każdy zna słynne porzekadło „wiesz, za co płacisz”. Wydajesz dużą sumę, ale za garnki renomowanej firmy, która zapewni ci długie użytkowanie.

Jak widać, są to słabe argumenty, które z łatwością dają się podważyć. Czasem warto nie upierać się przy swoim, tym bardziej, że nie jest to sprawdzone źródło informacji, a gdzieś tam usłyszane i bezmyślnie powtarzane.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena