Dziś robienie zakupów w sieci wydaje się dla większości całkowicie naturalne. Jednak wciąż pozostaje dość spora grupa sceptyków. Zastanawiające jest dlaczego wolisz stać w kolejkach, uczestniczyć w gonitwie po sklepach, zamiast kliknięciem, dokonać zakupu ekspresu do kawy.

Data dodania: 2012-07-25

Wyświetleń: 1085

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czego się obawiasz? Że zdjęcie kłamie, że zrobisz coś nie tak, że zostaniesz oszukany lub poniesiesz większe koszty. Staraj się odgonić czarne myśli i nie doszukuj się wszędzie pułapek, nie każdy to oszust, więc nie spisuj na straty wszystkie sklepy internetowe.

Myśl rozsądnie, jeśli dokonasz zakupu u profesjonalistów, cieszących się nieposzlakowaną opinią na niezależnych forach internetowych, transakcja przebiegnie po twojej myśli. Nie możesz popełnić błędu na etapie zamawiania produktu, ponieważ sklep prowadzi cię krok po kroku, instruuje w sposób prosty i precyzyjny. Jeśli wciąż się tego obawiasz, zawsze pozostaje ci możliwość zamówienia ekspresu do kawy  przez telefon.

Jeśli masz do czynienia z profesjonalistami, a tylko takich powinieneś brać pod uwagę, to nie tylko spotkasz się z fachową obsługą, ale i z wysokiej jakości zdjęciami ekspresu, które przedstawią ci produkt, nieodbiegający wizerunkiem od realnego.

Obawiasz się, że zostaniesz oszukany, a przecież zakupy w internecie podlegają większej ochronie niż zakup w tradycyjnym sklepie. Możesz odesłać towar bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od dnia jego otrzymania. Ponadto masz prawo do reklamacji. W przypadku wady ekspresu możesz skorzystać z gwarancji producenta lub z zasady tzw. niezgodności towaru z umową. W jednym i drugim przypadku to ty decydujesz. Dokonujesz wyboru, albo korzystasz z gwarancji, albo uznajesz niezgodność towaru z umową. Jeśli wybierzesz drugą możliwość to znów do ciebie będzie należał wybór w kwestii usunięcia wady, albo wybierasz nowy egzemplarz, albo niższą cenę.

Jeśli chodzi o koszty, to musimy cię jak najszybciej wyprowadzić z błędu, nie tylko nie zapłacisz więcej, ale w ostatecznym rozrachunku zaoszczędzisz. Zwróć uwagę na to, że ceny w sklepie internetowym są niższe o kilkadziesiąt procent w porównaniu z tradycyjnymi sklepami. Szacuje się, że towary w sieci są o 25 % tańsze. Nawet po odliczeniu kosztów przesyłki to nadal oszczędność na zakupach online średnio 15 %. Do tego dochodzą liczne promocje. Jeśli do ceny ekspresu, zakupionego w sklepie stacjonarnym doliczysz koszt paliwa, stwierdzisz, że zakupy w sieci są bardziej opłacalne. Dodatkowym atutem sklepów internetowych jest możliwość rozłożenia na raty płatności za e -zakupy.

Zamiast mnożyć obawy, pomyśl ile jest korzyści z tego typu zakupów. Na spokojnie, bez stresu możesz przeglądać i porównywać oferty ekspresów. Bez wychodzenia z domu możesz podróżować po sklepach całego świata. Nie ograniczają cię godziny otwarcia, możesz dokonać zakupu nawet o 3 nad ranem, a zamówiony ekspres do kawy zostanie ci dostarczony do domu, cóż można chcieć więcej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena