Numerologia - jak rozpocząć przygodę z symboliką liczb. Kolejny z serii artykułów, które opisują ogólne zarysy stosowania numerologii w działaniach dywinacyjnych.

Data dodania: 2012-07-31

Wyświetleń: 2326

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Gematria

W numerologii każdej literze alfabetu możemy przypisać wartość liczbową. W ten sposób każdemu słowu odpowiada liczba, będąca "sumą" jego liter. Liczba ta prezentuje odmienną naturę słowa. Tym sposobem numerologia umożliwia przekształcanie zdań w cyfry, odkrywając ukryte relacje pomiędzy słowami. Tradycja numerologiczna ukształtowała wiele sposobów przekształcania  liter w cyfry. W każdym z alfabetów: hebrajskim, greckim czy łacińskim można wyróżnić kilka metod. Poniżej przedstawiam najbardziej popularną metodę dla alfabetu łacińskiego. Porównaj wartości w obu tabelkach, stosując redukcję teozoficzną (opisaną w poprzedniej części artykułu). W  tabeli po prawej stronie znajduje się wykaz cyfr odpowiadających poszczególnym literom, które w pierwszej tabieli posiadają odpowiednik składający się z liczby (np. litera O, której odpowiada liczba 15=1+5=6).

Litery Ą, Ę, Ó, Ć, Ł, Ń, Ś, Ż, Ź traktujemy jak A, E, O, C, L, N, S, Z.
Barwą różową w tabelce zaznaczono samogłoski.

Samogłoski i spółgłoski

Ponieważ w kalkulacjach numerologicznych wyodrębniamy samogłoski i spółgłoski, w przypadku litery Y powinniśmy określić, czy w  danym słowie jest ona samogłoską czy  spółgłoską.

W polskiej literaturze numerologicznejtraktowane jest często jak spółgłoska, chociaż należy do samogłosek.
Ja traktuję Y jako samogłoskę.

CDN...                                                                                                         

Licencja: Creative Commons
0 Ocena