Szkoła jest miejscem, gdzie przebywa dużo młodych ludzi. Są to przede wszystkim uczniowie, którzy większość czasu w ciągu roku, spędzają właśnie tam. Wobec tego ważne jest by czuli się komfortowo.

Data dodania: 2012-07-30

Wyświetleń: 1852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest wiele rzeczy, które oddziałują na samopoczucie ucznia oraz zdobywanie wiedzy. Są to między innymi: podejście nauczycieli, rówieśnicy, zajęcia praktyczne oraz wycieczki naukowe. Jednakże nie tylko to wpływa na miły oraz owocnie spędzony czas. Duża rolę odgrywa również otoczenie, w którym przebywa młodzież.

Nie tylko szkolni przyjaciele oraz pracownicy w szkole wpływają na atmosferę. Wygląd całego obiektu  ma podobnie ogromne znaczenie. Czy ktoś z nas  lubi pracować lub uczyć się w bałaganie? Na pewno nie. Każdy z nas lubi czyste i zadbane pomieszczenia. Dlatego atrakcyjność szkolnych korytarzy wpływa na tworzenie się odpowiednich warunków do przebywania w szkole.
Korytarze powinny być zawsze schludne. Miło również popatrzeć, gdy na parapetach nie widzimy brudnych śmieci, tylko pachnące i piękne kwiaty w doniczkach. Jeśli chodzi o podłogę, to powinna być na niej umieszczona wykładzina, która będzie wytrzymała na zniszczenia. Ponieważ przez szkołę spaceruje dużo ludzi, podłoga musi mieć odpowiednią warstwę ochronną. Każda podłoga powinna być piękna i zadbana. Jeśli więc chcemy ją w takim stanie utrzymać, bez wahania powinniśmy wybrać wykładziny do szkół, które przyniosą korzyść na długie lata.

Jakie wykładziny wybrać na szkolne korytarze?

Najbardziej odpowiednim wyborem będą wykładziny pcv. Jest to popularny rodzaj obiektowych pokryć podłogowych. Mogą być homogeniczne i heterogeniczne, w zależności od swej budowy. Są wytwarzane z masy polimerycznej z różnego typu plastyfikatorami, rozpuszczalnikami, wypełniaczami i pigmentami. W przeciwieństwie do wykładzin naturalnych, PCV nie zmieniają kolorów pod wpływem światła. Dodatkowo mają bogatsze wzornictwo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena