Dla większości ludzi chcących założyć stronę internetową, największą przeszkodą jest brak wiedzy i obycia z technologią IT. To prawda, dawniej wiedza informatyczna była niezbędna, ale na szczęście te czasy już minęły!

Data dodania: 2012-07-24

Wyświetleń: 1695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapewne wielu z nas myśli o założeniu strony internetowej, a nawet sklepu czy jakiegoś forum. Jest to objaw postępu technologicznego i rozwoju, który obserwujemy na każdym kroku. Jeszcze kilka lat temu strony www były zarezerwowane dla nielicznych, a wiązało się to z tym, że aby założyć ową stronę, trzeba było posiadać i wiedzę i pieniądze. Dziś w zasadzie nie jest do tego potrzebne ani jedno, ani drugie. Dlaczego? Dlatego, że popyt i większy dostęp do usługi lub towaru niesie za sobą obniżenie ceny, a rozwój branży IT sprawił, że tworzenie stron stało się bardzo proste, nawet dla osób nie związanych z informatyką.

Obecnie dostępne są przeróżne aplikacje, skrypty i programy, za pomocą których w łatwy sposób stworzysz witrynę internetową.  Z pomocą idą kreatory stron, Systemy Zarządzanie Treścią i inne rozwiązania, dzięki którym i Ty możesz stać się posiadaczem strony internetowej. Czy jest to drogie? To zależy, na co się zdecydujesz. Popularne CMS-y (Systemy Zarządzanie Treścią), jak Joomla! czy Wordpress, są zupełnie darmowe, a dają naprawdę wiele możliwości. Wadą ich jest to, że należy poświęcić trochę czasu na opanowanie tych aplikacji. Co do kreatorów stron, to bywają  płatne i darmowe i jest ich kilka rodzajów. Wiele firm hostingowych, nawet z tej tańszej półki, oferuje darmowy kreator stron w pakiecie hostingowym, inne zaś każą dopłacać. Możliwości kreatora są bardziej ubogie, jednak jest zdecydowanie najprostszy w obsłudze. Bez problemu stworzysz nieskomplikowaną witrynę  internetową. Inną wadą CMS-ów było to, że trzeba było je instalować na serwerze, co dla nieobytych w temacie może wydać się trudne, ale z czasem pojawiły się Instalatory skryptów, dzięki którym za pomocą paru kliknięć myszką mamy zainstalowany skrypt. Kreator stron nie wymaga żadnej instalacji. Dziś nawet sklepy można tworzyć w podobnie łatwy sposób, na rynku jest mnóstwo ofert i aplikacji sklepowych, ale i w tej branży możesz skorzystać z darmowych skryptów. Należą do nich m.in PrestaShop, Magento czy Opencart. Co ważne wiele przydatnych informacji i turtialów znajdziemy w sieci. Są także osobne fora dotyczące poszczególnych CMSów.

Podsumowując, jeżeli zastanawiasz się nad założeniem stron www, sklepu czy forum, to przestań się zastanawiać, a po prostu zrób to, bo jeszcze nigdy nie było to takie proste!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena