Posiadanie własnej witryny www jest obecnie nieodłącznym elementem naszej obecności w globalnej sieci Internet - co do tego nie może być najmniejszych wątpliwości. Własny portal pozwoli nam skutecznie zaprezentować potencjalnym odbiorcom nasze usługi, towary, twórczość, czy też nietypowe zainteresowania. Co jednak w sytuacji, gdy pomimo faktu, iż pragniemy posiadać własne miejsce w sieci, nie dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami, które to pozwoliłyby nam od zera przygotować wymarzony serwis?

Data dodania: 2021-10-18

Wyświetleń: 390

Przedrukowań: 3

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W takiej sytuacji wręcz idealnym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z jednego z dziesiątek dostępnych w Internecie kreatorów stron www. Jest to oprogramowanie typu WYSIWYG, a więc ustalony przez nas układ elementów na stronie będzie dokładnie takim samym układem, jaki zobaczy użytkownik odwiedzający nasz portal - czy to w kwestii palety kolorystycznej, rozmieszczenia poszczególnych elementów względem siebie, stylu menu nawigacyjnego, czy w końcu - rozmiaru i typu czcionki!

kreator stron www

Rozwiązanie to jest ze wszech miar optymalne dla osób, które nie chcą poświęcać nadmiernie dużo czasu na przygotowanie własnego portalu, jak również nie są zainteresowane ponoszeniem kosztów związanych z powierzeniem takiego zadania profesjonalistom. Obecne kreatory oferują niewyobrażalną jeszcze do niedawna liczbę funkcjonalności oraz rozszerzeń, a więc przy odrobinie zacięcia możemy przygotować od podstaw stronę www, która wręcz idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyśmy skorzystali w tym celu z setek jeżeli nie tysięcy dostępnych na różnorakich portalach szablonów storn www i jedynie w nieznacznym stopniu je zmodyfikowali.

Dzięki kreatorowi można także w mgnieniu oka wprowadzić niezbędne zmiany, które korzystnie przełożyć się mogą na odbiór naszej strony. Konieczne okazuje się dodanie nowej sekcji portalu? Wybrana szata graficzna po kilku miesiącach się nam opatrzyła i pragniemy ją zmienić? A może zmieniliśmy profil prowadzonej działalności gospodarczej i chcemy o tym fakcie poinformować internautów? W każdym z nadmienionych przypadków kreator stron sprawdzi się doskonale, gdyż nawet najbardziej zaawansowane zmiany będziemy mogli zaimplementować zaledwie kilkoma kliknięciami!

Kreator stron jest usługą, którą oferują największe marki hostingowe, ale też te mniejsze. Świadczą one owe narzędzie w postaci gotowych licencji jak równiez autorskich rozwiązań. Jakie wybierzesz zależy od ciebie i grubości portfela. Jednak stworzenie strony za pomocą kreatora będzie tańsze niż wykonanie strony na zlecenie.

Pamiętać musimy jednakże, że możliwości nawet najbardziej rozbudowanego kreatora są w pewnym stopniu ograniczone i jeżeli marzy się nam spersonalizowana witryna z prawdziwego zdarzenia lub też znacznych rozmiarów sklep internetowy, koniecznym może okazać się skorzystanie z usług profesjonalistów działających w branży już od wielu lat, którzy to pomogą nam z integracją, wdrożeniem poszczególnych rozwiązań, jak również z ewentualnym usuwaniem błędów i usterek. W sytuacji jednak, gdy nie mamy aż tak dużych ambicji, a marzy się nam po prostu posiadanie własnego miejsca w Internecie, kreator stron www z pewnością sprosta pokładanym w nim nadziejom i pozwoli na przygotowanie od zera elegancko prezentującej się a także wysoce profesjonalnej strony internetowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena