Drogi Czytelniku, czy faktycznie uważasz, że szkoła uczy Cię wszystkiego i przygotowuje do życia? Zadaj sobie to pytanie ponownie po przeczytaniu poniższego tekstu.

Data dodania: 2012-06-19

Wyświetleń: 2167

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już na początku tego artykułu pośpieszę się z odważną tezą, że szkoła nas nie uczy.

Nie mam tutaj na myśli złego przygotowania pedagogów czy nieodpowiedniego systemu. Chwilowo pomińmy te kwestie. Szkoła nie uczy nas dlatego, że przekazuje wiedzę dla wszystkich, a skoro coś jest powszechne, to zazwyczaj nie ma dużej wartości, zatem w żaden sposób nie wyróżniamy się z tłumu.

Aby umieć coś więcej, sami musimy podjąć inicjatywę, mieć chęć i motywację. Jednak nie zawsze mamy na to chęć. Któż chciałby po powrocie ze szkoły ponownie otwierać książki - nie brzmi to zbyt zachęcająco.

Niekonwencjonalne sposoby nauki - klucz do bycia wybitnym

Zamiast uczyć się standardowo, czyli wertując kartki książek i tracąc na to wiele godzin, sprawdź nasze sposoby.

1. Notatki wykorzystujące zmysły

Zwykła notatka to sam tekst, nie działa na wiele ośrodków mózgu. Zamiast zwykłego pisania zabaw się w rysunki, kolory, historyjki, rymowanki itp. Po pierwsze - pobudzisz swoją kreatywność, a po drugie, zwiększysz zapamiętywanie nawet o 140%

Zatem jeśli normalnie uczysz się 10 słówek obcych w pół godziny, możesz nauczyć się ich aż 24 w tym samym czasie.

2. Nie musisz wspomagać się chemicznie

Wielu ludzi pije kawę, inni biorą tabletki na pamięć i koncentrację itp. rzeczy. To nie jest konieczne. Większość z nich ma skutki uboczne i efekt jest krótkotrwały.

Zamiast tego staraj się uczyć rano. To niesamowite, o ile bardziej wydajni jesteśmy do 6 godzin po obudzeniu się. Tego nie zastąpi żadna kawa ani tabletki.

3. Szklanka wody przed nauką

To pewnego rodzaju trik, który działa wręcz jak magia. Pijąc szklankę wody, zyskujesz do 60% lepszą wydajność. Podkreślamy - ZWYKŁA SZKLANKA WODY!

Dlaczego tak się dzieje? To proste. Woda przyśpiesza przemianę materii, a to zapoczątkowuje łańcuch zdarzeń. Nasz mózg dostaje więcej energii, krew krąży szybciej, rozprowadzając węglowodany po organizmie, to naprawdę bardzo skuteczna metoda.

Staraj się poszukiwać alternatywnych rozwiązań na naukę. Nigdy nie daj się znudzić, ponieważ musisz pamiętać, że wiedza to potęgi klucz.

Licencja: Creative Commons