Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu czytał jakiś wiersz. Wiersze mogą być dosłownie na każdy temat od miłość, przez humor, a także smutek. W zależności od naszego humory lubimy te, które danego dnia się do niego dostosowują.

Data dodania: 2011-01-16

Wyświetleń: 1612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rym, jest takim stylem duchowości sztuki, który wpływa na masy bezpośrednio i sprawia, że umiemy odkryć dany stan. Jednak nie wszyscy lubią wierszyki. Aby zrozumieć istotę poezji, warto najpierw spojrzeć do własnego serca.

Każdy wiersz – w zależności od tego czy miłosny, wesoły czy na inny dowolny temat, ma swoją duszę. Dlatego jest w stanie działać na tak wielu ludzi i zmieniać ich. Warto czytać wiersze i wczuwać się w nie, bo mamy możliwość szukania myśli kogoś innego. Przyznaj, że każdy wiersz, można zrozumieć na kilka sposobów. Jest to zależne od pogody ducha i tego jak się czujemy.

Krótkie rymowanki, powinny być też świetnym prezentem dla naszych bliskich. I jeśli ktoś z Twoich przyjaciół ma na przykład ślub, to już możemy dać mu fajny prezent w postaci rymowanki tylko na jego temat. Ten wierszyk, mógłby przedstawiać jego cechy w interesujący i wesoły sposób.

Napisanie takiego wierszyka nie powinno być tak naprawdę niczym ciężkim do stworzenia. Jest możliwość to przyswoić od podstaw (temat rymowania) i o tym w jaki sposób go budować, a po chwili można zobaczyć, że tworzenie wierszy przychodzi nam bez żadnych przeszkód.

Aby ćwiczyć coś takiego, najpierw musimy opanować bardzo dokładnie zasadę działania sylabizacji itd. Podstawowa zasada mówi o tym, aby trzymać się ustalonemu początkowo zestawieniu sylab. Jeżeli na początku wiersza jest 10 sylab, to druga linijka, też powinna mieć tyle samo.

W internecie jest mnóstwo wierszy i każdy wiersz jest inny, więc jest to wskazówka i dowód na to, że ludzie chcą czasem zobaczyć coś co nie jest tylko ściemą i pustą informacją.

Licencja: Creative Commons