Jeśli tracisz zbędne kilogramy, jesteś wniebowzięta, bo jednocześnie zyskujesz poczucie pewności siebie, atrakcyjny wygląd i akceptację otoczenia. Jeśli jednak tracisz włosy, przeżywasz dramat, bo wraz z nimi żegnasz kobiecość. Ktoś powie „Natura jest okrutna, najpierw szczodrze nas obdarowuje, a potem pozbawia nas naszych naturalnych ozdobników i to w momencie kiedy zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić, więc zostaje tylko zaakceptować pewne zmiany” Ty jednak jesteś zbuntowana, zła i słusznie, przecież tracisz włosy w kwiecie wieku, i to w ilości przekraczającej normę.
Nie martw się, ten problem nie dotyczy tylko ciebie, wystarczy zajrzeć na kobiece fora, by przekonać się, że z wypadającymi włosami boryka się spora część osób. Czujesz się bezradna, ponieważ masz problem ze zdiagnozowaniem przyczyn, twoja skóra jest w jak najlepszej kondycji, zmiany hormonalne nie wchodzą w grę, jesteś okazem zdrowia, nie bierzesz żadnych leków, zdrowo się odżywiasz, więc nie brak ci witamin, do tej pory nic nie było w stanie cię zestresować, urazy mechaniczne? to nie w twoim stylu, koński ogon miałaś ostatnio w przedszkolu. Zatem co?
Wówczas zaczynasz analizować proces farbowania, a więc: zachowujesz właściwy odstęp pomiędzy zabiegami, dokładnie czytasz instrukcję i jak posłuszny uczeń postępujesz według wskazówek. Jedyne co masz sobie do zarzucenia to to, że nie czytasz składu chemicznego... i takim sposobem odnajdujesz przyczynę swojego największego problemu, twoja farba zawiera substancje szkodliwe. Przeciwstawiłaś się naturze, zapomniałaś, że tylko ona jest w stanie dać ci szczęście, dlatego poniosłaś porażkę. Na szczęście, jak to mówią, nigdy nie jest za późno by naprawić swój błąd, jeśli więc wrócisz pod skrzydła Matki Natury i zamienisz farbę chemiczną na naturalną Herbatint, zyskasz pewność siebie w postaci mocnych i gęstych włosów.
Farby chemiczne osłabiają cebulki włosów, ograniczają oddychanie skóry głowy i tym samym zwiększają ich wypadanie. Mają w swym składzie szczególnie szkodliwy związek chemiczny – parafenylodwuamine, barwnik, którego dodaje się do wyrobów włókienniczych, czy farb drukarskich, często powodujący reakcje alergiczne. Farby chemiczne wdzierają się w strukturę włosa, podczas gwałtownej ingerencji rozszerzają jego łuski i z łatwością wnikają w głąb. Podczas kolejnych farbowań łuski zamykają się w sposób niewłaściwy, wskutek czego włosy stają się podatne na uszkodzenia podczas ich codziennej pielęgnacji. W konsekwencji włosy łamią się i wypadają. Farby naturalne są ich przeciwieństwem, można nazwać je prawdziwymi przyjaciółmi każdej kobiety, odżywiają włosy, wzmacniają je i optycznie powiększają. Farby naturalne zawierają w swym składzie zioła, a jak powszechnie wiadomo zioła stosowane są na porost włosów, a także w celu zwalczania nadmiernego ich wypadania.