Chcesz żyć na poziomie, spełniać swoje marzenia. By szybciej osiągnąć zamierzone cele - zaciągasz kredyt. Po to wymyślono pożyczki, by przyspieszyć to do czego dążymy w naszych działaniach. Tylko co zrobić kiedy okazuje się, że nie jesteśmy w stanie spłacać długów?

Data dodania: 2012-05-18

Wyświetleń: 1428

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas pragnie od życia jak najwięcej. Nie ma w tym nic złego, przecież zasługujemy na szczęście, zdrowie i dostatek. Wielu z nas by podnieść wykształcenie, zakupić wymarzony dom, założyć własny biznes lub podreperować zdrowie - wspomaga się różnymi formami finansowania swoich potrzeb. Najczęściej są to pożyczki i kredyty z których spłatą możemy sobie czasami nie radzić.

Kolei losu nie możemy przewidzieć. Nagłe zdarzenie losowe - utrata pracy, poważniejsza choroba bądź wypadek - może spowodować, iż regularna spłata zaciągniętych zobowiązań wobec wierzycieli staje się zbyt dużym obciążeniem.

Nie zawsze udaje nam się utrzymać płynność finansową - zadłużenie rośnie, odsetki również. Popadamy w poważne tarapaty finansowe. Niektórzy biorąc kolejną pożyczkę próbują spłacać wcześniej zaciągnięte kredyty. Spirala narastających długów rośnie…

Trwanie w zadłużeniu przynosi wiele złego zarówno dla nas jak i naszych rodzin. Możemy utracić nie tylko dobra materialne, których osiągnięcie chcieliśmy sobie przybliżyć pożyczkami. Zostaje zakłócony również spokój własny, rodzinny, a czasem możemy nawet podupaść na zdrowiu borykając się z ciągle nam towarzyszącym stresem.

Spłat zadłużeń raczej nie unikniemy, dlatego powinniśmy jak najszybciej postarać się odzyskać płynność finansową. Nie możemy załamywać rąk, nie mamy na to po prostu czasu. Trzeba działać. Tylko co robić…

Jeżeli mamy jeszcze szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, nie jest tak tragicznie. Jednym kredytem możemy spłacić większość, jeśli nie wszystkie swoje kredyty i inne zobowiązania. Często otrzymamy niższe oprocentowanie, mniejsze raty i wydłużenie okresu kredytowania. Dług nie znika, ale z pewnością staje się mniejszym obciążeniem dla naszego budżetu.

Co zrobić gdy nie mamy szans nawet na kredyt konsolidacyjny? Nie oszukujmy się - sprawa jest bardzo poważna. Sami nie wygramy walki z bankami, windykatorami, a z czasem i komornikami.

Najwłaściwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy instytucji zajmujących się oddłużaniem. Firmy takie zajmują się m.in. zmniejszaniem rat kredytów, pozbywaniem się zajęć komorniczych, ugodami z wierzycielami i czyszczeniem rejestrów np. BIK, BIG, KRD lub BR.

Oddłużanie to przede wszystkim usługi mające na celu wstrzymanie czynności komorniczych i zawarcie ugody z bankami. Dzięki nim zyskujemy możliwość spokojnego już spłacania zadłużeń, na nowych, mniej uciążliwych warunkach. Dzięki negocjacjom specjalisty od oddłużania możemy zyskać częściowe umorzenie odsetek, dzięki wyczyszczeniu rejestrów odzyskamy możliwość konsolidacji długów. Zyskując fachową pomoc i doradztwo jak korzystniej spłacić długi, odzyskamy także spokój, który z pewnością został zburzony przez kłopoty finansowe i domagających się spłat windykatorów i komorników.

Warto powierzyć nasze sprawy komuś, kto zna się na tym co robi. Nie warto czekać i łudzić się, że jakoś to będzie. Kłopoty same się nie rozwiązują, a tym bardziej finansowe. Dzięki firmie oddłużeniowej odzyskamy wiarygodność kredytową, zredukujemy długi, pozbędziemy się windykatorów i komorników. Im szybciej odzyskamy płynność finansową dzięki usłudze oddłużania - tym szybciej zaczniemy znów cieszyć się życiem, którego standard chcieliśmy sobie polepszyć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena