Czy warto? Darmowe serwery cechy, wady i zalety jakie posiadają darmowe serwery. Polskie darmowe serwery lista z parametrami i dostępnymi usługami. Pod jakie strony nie nadają się darmowe serwery.

Data dodania: 2007-12-06

Wyświetleń: 5886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Początkujący webmasterzy, często szukają darmowych serwerów, by zamieścić w sieci swoją pierwsza stronę. Darmowe serwery mogą być dobrym rozwiązaniem, jeżeli ma to być strona dla znajomych, której nie będziemy intensywnie promować. Dlaczego? Darmowe serwery zwykle nie maja możliwości podpinania domen, tak więc jesteśmy skazani na subdomene firmy hostingującej. Czasem nawet tylko katalog pod domeną firmy, którego adres nie jest zbyt przyjazny. Dlaczego nie warto promować subdomeny hostingodawcy? Ponieważ nie jest nasz. Z reguły regulamin firm oferujących darmowe serwery zakłada, że strona może zostać usunięta, a w tedy cała nasza praca pójdzie na marne. Może to być strasznie irytujące, tym bardziej iż promocja strony wymaga bardzo dużego nakładu pracy. Darmowe serwer często też nie obsługują php, smtp, bayz danych, czy mod rewrite. Dużym minusem jest też fakt, że darmowe serwery zwykle dodają reklamy do naszej strony. Darmowe serwery zwykle też są znacznie wolniejsze od płatnych i ryzyko zniknięcia firmy oferującej darmowe serwery jest znacznie wyższe niż z firmy z płatnymi serwerami. Przypominam, że w przypadku darmowego serwera nie mamy swojej domeny. Firmy oferujące darmowe serwery zwykle utrzymują się właśnie z reklam i trudniej im utrzymać się na rynku niż płatnym hostingom.
Więc kiedy warto wybrać darmowy serwer pod swoją stronę? Tylko gdy umieszczamy tam stronę, która będzie odwiedzana głównie przez znajomych albo na galerię zdjęć, ewentualnie dla testów.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena