Instytucje finansowe z chęcią rozdają pożyczki swoim klientom. Nie weryfikują ich tak dokładnie, jak to robią banki. Czy taka polityka tych firm powinna mieć wpływ na nasze postępowania. Jeśli dają to trzeba brać? Raczej nie. My też powinniśmy pomyśleć, czy stać nas na taką pożyczkę. Wziąć ją to żadna sztuka, trudniej będzie spłacać. 

Data dodania: 2012-03-20

Wyświetleń: 1477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli chcesz pożyczyć szybko pieniądze, wtedy możesz skorzystać z usług banków i instytucji pozabankowych, które oferują szeroki wybór różnego rodzaju pożyczek i kredytów.

Kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, pożyczki na dowód czy też te, które można zaciągnąć przez Internet – propozycji jest naprawdę bardzo dużo i każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Jednak czasem decydowanie się na pożyczenie pieniędzy nie jest zbyt dobrym pomysłem. Dlaczego? Kiedy powinniśmy wstrzymać się z wzięciem pożyczki lub kredytu? Przypatrzmy się tym sytuacjom nieco bliżej. Przede wszystkim trzeba wskazać, że bardzo wiele zależy od tego, w jakiej sytuacji finansowej się znajdujemy. Czasem szybka pożyczka na dowód może być niezmiernie pomocna, ale zdarzają się również momenty, w których jeszcze bardziej pogłębić może ona nasze kłopoty i wpędzić nas w jeszcze większe długi.

W przypadku kredytów bankowych przeważnie wtedy, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest zbyt dobra, nie otrzymamy pieniędzy, ale w instytucjach pozabankowych można dostać pożyczkę od ręki nawet wtedy, gdy nie ma się stałych przychodów, jest się osobą bezrobotną czy też ma się negatywną historię kredytowania w BIK. W takich przypadkach ryzyko tego, że nie uda nam się spłacić z jakichś powodów długu, jest o wiele większe, zatem zanim złoży się podpis na umowie, trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście nie będzie to dla nas zbyt duże obciążenie. Jeżeli widzimy jakiekolwiek ryzyko, wtedy powinniśmy się wstrzymać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena