Pobieżne przejrzenie ofert banków i firm pożyczkowych wystarczy, żeby każdemu uświadomić, iż wybór nie będzie prosty. Prezentowane oferty często są łudząco podobne, a lektura regulaminów zajmuje mnóstwo czasu. Co więc trzeba zrobić, żeby rozsądnie pożyczyć 30 tysięcy?

Data dodania: 2019-10-25

Wyświetleń: 809

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Możesz wziąć dobry kredyt. Oto warunki, które musisz spełnić

Im dalej dotrzesz, tym lepiej

Zastanów się – ile firm pożyczkowych i banków potrafisz wymienić? Kilka? Kilkanaście? Warto, żebyś wiedział, że samych banków w Polsce jest grubo ponad 20. Firm pożyczkowych jest kilkadziesiąt, i to biorąc pod uwagę tylko te, co do których uczciwości nie ma żadnych wątpliwości. Im więcej instytucji pożyczkowych poznasz, tym większe masz szanse na trafienie w ciekawą ofertę. Kredyt na 30 tys. oczywiście nie będzie dostępny w każdej z tych firm, ale składając jeden wniosek przez https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-30-tysiecy/ możesz otrzymać dopasowane oferty nawet od kilku instytucji, z których wybierasz najkorzystniejszą dla siebie. Podstawowym warunkiem, który otwiera drogę do korzystnego kredytu 30 tysięcy, jest sprawdzenie różnych ofert banków i firm pożyczkowych. Zgoda – często spora ich liczba odpowie negatywnie, ale w wielu przypadkach otrzymasz propozycje, do których w inny sposób nie miałbyś szans dotrzeć. Podstawowym warunkiem, który otwiera drogę do korzystnego kredytu 30 tysięcy, jest sprawdzenie jak największej liczby ofert banków i firm pożyczkowych.

Zdefiniuj „najtańszy”

Przed złożeniem wniosku kredytowego na 30 tysięcy trzeba przede wszystkim określić, co rozumiesz pod pojęciem najtańszego kredytu: czy ten, który ma najniższą ratę miesięczną, czy może ten, w przypadku którego najniższa jest suma całkowitych kosztów. To ważne, ponieważ zwykle zwiększenie liczby rat sprawia, że są one niższe, ale sumaryczny koszt wzrasta. Trzymając się zatem słownikowych definicji, najtańszy kredyt będzie miał bardzo krótki okres spłaty. Pytanie tylko, czy w takim przypadku wysokość raty nie przekroczy twojej zdolności kredytowej. Tu znów wracamy do sugerowanego już wyżej linku https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-30-tysiecy/, gdzie możesz określić, jaki okres kredytowania jest dla ciebie optymalny. Praktycznym rozwiązaniem jest bowiem szukanie takiego kredytu, który będzie miał ratę miesięczną tak dużą, jak tylko pozwala na to twój domowy budżet. Oczywiście – jest to spore obciążenie, jednak w perspektywie kilku lat okresu kredytowania często możesz oszczędzić dzięki temu ponad 1000 złotych. Do tego dochodzi jeszcze kwestia kosztów pobocznych: prowizji, opłat przygotowawczych i innych, o których możesz przeczytać w regulaminach firm pożyczkowych – je również musisz uwzględnić w rachunkach.

Cena nie zamyka sprawy

Wielu doradców z nadzwyczajną łatwością stwierdza, że najlepszy kredyt to ten najtańszy. To jednak nie zawsze jest prawdą. Dlaczego? Musisz pamiętać, że kredyt 30 tys na przykład na 36 miesięcznych rat, to spore zobowiązanie. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jak w tym okresie zmieni się twoja sytuacja finansowa. Może więc się okazać, że za pewne udogodnienia warto będzie dopłacić. Mowa na przykład o możliwości zawieszenia spłaty (w ofertach bankowych nazywa się to karencją, a w firmach pożyczkowych najczęściej po prostu „wakacjami kredytowymi” albo „zawieszeniem rat”). Warto też rozważyć wzięcie nieco droższego kredytu, jeśli okaże się, że jedna z firm ma szczególnie dobre opinie za kontakt z klientami. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nigdy nie będzie trzeba z tego korzystać, ale można też wyobrazić sobie sytuację, w której spóźniasz się ze spłatą albo po prostu wpłata nie zostaje poprawnie zaksięgowana w firmie pożyczkowej. Dobrze wtedy mieć komfort bezpośredniego kontaktu z kompetentnymi doradcami.

Daj się poznać

Ostatnim, ale również bardzo istotnym warunkiem otrzymania korzystnego kredytu, jest pozwolenie na weryfikację pewnych danych. Możesz korzystać z firm pożyczkowych, które ograniczają formalności do minimum, możesz nawet wziąć kredyt bez weryfikacji w BIK-ach. Pamiętaj jednak, że im mniej stopni weryfikacji twojego wniosku, tym większe ryzyko dla pożyczkodawcy. I zwykle wiąże się z tym wyższy koszt kredytu. Warto zatem zgodzić się na to, żeby instytucje kredytowe mogły sprawdzić twoją wiarygodność w wielu rejestrach – bardzo często klienci o wyższej ocenie wiarygodności mogą liczyć na lepsze warunki kredytowania. W tym miejscu warto też dodać, że jeśli firma pożyczkowa, w której szukasz kredytu na 30 tysięcy, udziela pożyczek zgodnie z zasadami przewidzianymi w Ustawie o Kredycie Konsumenckim, to ty otrzymujesz lepszą ochronę, ale też kredytodawca zobowiązany jest do ściślejszej weryfikacji wniosków. Generalnie w większości przypadków właśnie ten model pożyczek będzie najlepszy i najbezpieczniejszy.

Podsumowanie

Tak naprawdę warunków, które trzeba spełnić, żeby otrzymać dobry kredyt na 30 tys., jest trochę więcej, ale umówmy się – o konieczności czytania tabel opłat i regulaminów pewnie już wiesz, o tym, że nie należy kłamać w oświadczeniu o dochodach również, a sprawdzenie opinii o banku lub firmie pożyczkowej to konieczność, z której przecież nikt nie rezygnuje. Warto jednak pamiętać też o czterech przytoczonych wyżej warunkach – dzięki nim pożyczka będzie bezpieczniejsza i korzystniejsza dla ciebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena