Jeśli masz małego maluszka nie powinnaś używać termometrów rtęciowych a najlepiej bezprzewodowe. Obecnie jest masa produktów na rynku i pytanie jest który jest własciwy dla naszego niemowlaka.

Data dodania: 2012-03-19

Wyświetleń: 2235

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chcąc uniknąć niebezpieczeństw koniecznie należy zakupić termometr elektroniczny, który nie posiada w sobie rtęci, a jego obudowa jest całkowicie bezpieczna zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dziecka. Równie ważne jest aby takie termometry posiadały polskie instrukcje obsługi, gdyż mnogość funkcji może przytłoczyć nie jedną mamę. Termometr elektroniczny szybko dokonuje pomiaru temperatury i dodatkowo zapewnia bardzo precyzyjny odczyt. Pamiętaj aby kupować w sprawdzonych sklepach, gdyż wszystkie temometry elektroniczne mogą ulec awarii. Wówczas bardzo istotna jest sprawa z bezproblemową gwarancją. Najlepsza jest taka, króta jest obsługiwana bezpośrednio przez dystrybutora lub producenta. Jeśli kupujemy termometr dla dziecka to warto sprawdzić termometr bezdotykowy do czoła, który zmierzy temperaturę bez dotykania ciała w ciągu kilku sekund.

Termometr bezdotykowy do czoła działa na podstawie wiązki światła, która dokonuje odczytu temperatury i przesyła informacje do urządzenia. Termometr bezdotykowy do czoła umożliwia pomiar temperatury nawet u noworodka i to bez jego dotykania. Oznacza to, że pomiaru temperatury możemy dokonać nawet podczas snu dziecka i to bez konieczności jego budzenia. Tego rodzaju pomiar temperatury jest całkowicie bezbolesny.

W trakcie kąpieli przydatną rzeczą będzie antypoślizgowa mata do kąpieli, która zapewni bezpieczeństwo naszemu dziecku. O poślizgnięcie w mokrej łazience nie trudno, a mata antypoślizgowa chroni nas i nasze dzieci przed takimi sytuacjami. Warto zatem zakupić tego rodzaju matę antypoślizgową. Podczas kąpieli z pewnością przyda się również kubek do mycia głowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena