Zwłaszcza dzisiaj wiemy, jak ważne jest dezynfekowanie pomieszczeń mieszkalnych lub przemysłowych. W czasie, kiedy tak głośno mówi się o COVID-19, coraz więcej z nas zaczyna korzystać z profesjonalnych metod dezynfekcji. Trzeba bowiem pamiętać, że na powierzchni plastikowej wirusy mogą przeżyć nawet do 72 godzin. Jakie są te najskuteczniejsze metody dezynfekcji? Komu powierzyć realizację takiego zadania?

Data dodania: 2020-10-02

Wyświetleń: 744

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie są najskuteczniejsze metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych?

Jakie metody dezynfekcji są najlepsze?

Na szczęście mamy dziś do dyspozycji wiele metod, które pozwolą skutecznie zdezynfekować każde pomieszczenie. Wybierając metodę do odkażenia pomieszczenia mieszkalnego, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej bezpieczeństwo.

Pierwszą szczególnie polecaną metodą jest dezynfekcja przez zamgławianie. Idealnie sprawdza się w dezynfekcji obiektów mieszkalnych, ale również tych przemysłowych. W tej metodzie wykorzystuje się suchą mgłę połączoną z odpowiednim środkiem do dezynfekcji. Skuteczność tego rozwiązania jest bardzo duża, ponieważ mgła bez problemu dostaje się nawet w te najmniejsze szczeliny i zakamarki. I już po około 2 godzinach po dezynfekcji mgłą, można swobodnie korzystać z pomieszczeń. Innym skutecznym sposobem dezynfekcji jest ozonowanie. W tym przypadku nie używa się żadnych środków chemicznych, tylko gaz – ozon. Tak więc tę metodę zaliczyć możemy do ekologicznych. Według badań ozon może zabić nawet to 99% wirusów znajdujących się w powietrzu.

Oczywiście wybór metody dezynfekcji zależy od wielu czynników – jakie pomieszczenie dezynfekujemy, na jakiej skuteczności nam zależy, jak szybko po odkażaniu chcemy korzystać z pomieszczeń. Tych warunków jest sporo, warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który dobierze tą optymalną metodę.

Zleć zadanie profesjonalistom

Dezynfekcję pomieszczeń warto zlecić profesjonalnej i doświadczonej firmie. Biuro Bez Wirusa to profesjonalne odkażanie pomieszczeń. Firma korzysta w swojej pracy tylko i wyłącznie z przebadanych środków posiadających niezbędne atesty i pozwolenia. To zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży. Masz więc gwarancję, że dezynfekcja będzie w pełni efektywna i bezpieczna. Po wykonaniu usługi otrzymasz certyfikat. Co niezwykle ważne, już po godzinie od wykonania dezynfekcji przez BBW Group możesz spokojnie korzystać z pomieszczeń. BBW pracuje 24 godziny na dobę, co dla klientów jest bardzo wygodne, ponieważ dezynfekcję pomieszczenia można wykonać w czasie, kiedy nikt w nim nie przebywa. Jeżeli więc skuteczna dezynfekcja jest dla Ciebie priorytetem, to warto skorzystać z oferty BBW Group.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena