Systemy wymiany linków to cały czas jedne z najważniejszych narzędzi do pozycjonowania. Jeśli już ich używamy, niech będą one najlepsze. Zobacz, który system wymiany linków wypadł najlepiej w testach.

Data dodania: 2007-12-01

Wyświetleń: 3728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cały czas systemy wymiany linków to jeden z ważniejszych elementów pozycjonowania. Postanowiłem zrobić test i wybrać ten najlepszy. Do gry wchodzą trzy systemy
1. LiveLink
2. Linkorn
3. LinkMe

Popularność Systemu
Likując swoją stronę w systemie chcemy mieć jak największe prawdopodobieństwo, że nasz link będzie umieszczony na różnych serwerach, z różnymi domenami o różnych IP. Sprawdzi ile stron uczestniczy w programach wymiany linków. W przypadku LiveLink jest to 3240, co daje łącznie 19 789 545 podstron. W przypadku Linkorna nie udało mi się odnaleźć informacji o ilość stron, które maja zainstalowany skrypt. Natomiast system LinkMe posiada 10070 w tym 48696549 różnych podstron.

Teraz zastanawiam się tylko czy "strona" i "domena" to, to samo? Niektórzy kupują domenę, aby w jej subdomenach tworzyć serwisy. Czy w takim razie system LiveLink liczy te różne serwisy w subdomenach jako jedną stronę czy osobno? Trudno to określić. A może chodzi po prostu o utworzone konta w systemie? Podobnie trudno jest określić jak to wygląda w systemie LinkMe, gdzie wynik te wypadł już trochę lepiej. Jeśli w systemie uczestniczy faktycznie ponad 10 tysięcy różnych domen to jest to niezły wynik, jeśli natomiast są to wszystkie "strony", nie ważne czy w subdomenach czy nie, to już trochę gorzej. Szkoda, że nie ma nigdzie podanej liczby domen w systemie Linkorn.

Warto także zwrócić uwagę na stosunek ilości stron/domen do podstron. W LiveLink na jedną stronę przypada ok. 6106 podstron a w LinkMe 4835. Świadczy to o tym, że w systemie LiveLink są strony zawierające większą ilość podstron. Mogą to być na przykład katalogi, które przeważnie mają małą wartość w pozycjonowaniu. Osoby, które mają konta w tym systemie mogą sprawdzić, na jakich stronach są dodawane ich linki. Przeważnie są to właśnie katalogi gLWeb.

Najlepiej w kategorii ilości stron internetowych uczestniczących w systemach wymiany linków wypadł LinkMe.

Skuteczność dodawania
Następnym ważnym elementem systemu wymiany linków jest skuteczność dodawania linków. Zdarza się tak, że linków nie ma na stronie mimo tego, iż system pokazuje, że powinny one być na tej stronie. Taka sytuacje miałem parę razy w systemie LiveLink. Możliwe, że ktoś znalazł sposób na oszukanie systemu. Sytuacje ratuje to, że można zgłosić niedziałający link. W Linkornie wszystkie linki działały, podobnie było w LinkMe. W tym ostatnim dodatkowo istnieje możliwość usunięcia pojedynczo każdego linku. Podsumowując najbezpieczniejsze system, jeśli chodzi o skuteczność dodawania linków to Linkorn i LinkMe.

Wartość Linków
Wartość linków to chyba najważniejsze, bo, po co nam 10 linków, które nie mają żadnej siły w wyszukiwarce. Już lepszy jest jeden link na cenionej stronie przez roboty wyszukiwarki. System LiveLink to w większości katalogi, fora i ogólnie śmieci. Rzadkością jest jakaś wartościowa strona internetowa. LinkMe to wprawdzie w połowie śmietnik a w połowie wartościowe strony, ale ze względu podziału na strony Elite (te bardziej wartościowe) i Slim (mniej wartościowe) użytkownik sam wybiera czy chce zamieszczać swój link na stronach Elite czy Slim. Osobiście uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Warto zauważyć, że nowo dodawana strona do systemu jest ręcznie oceniana czy nadaje się do kategorii Elite czy Slim. Najwięcej stron o dużej wartości dla wyszukiwarek znajduje się w systemie Linkorn. Oczywiście istnieje podgląd na jakiej stronie znajduje się link. Brak możliwości usunięcia ręcznie pojedynczego linku. Linkorn wygrywa, jeśli chodzi o ilość wartościowych stron.

Program partnerski
Każdy z tych trzech systemów go ma, ale każdy jest inny. LinkMe daje użytkownikom 20% punktów osób, które zarejestrują się w systemie z polecenia. Punkty naliczane są po 30 upływie 30 dni od daty rejestracji. Podobnie jest w Linkornie, tam również jest 20%, z tym, że punkty naliczane są na bieżąco. Najlepszy program partnerski posiada system LiveLink, gdzie dostaje się największy procent od punktów poleconych osób. Jest to Az 30%. Dodatkowy zarabia się z drugiego poziomu, czyli od osób poleconych przez naszych poleconych. Użytkownik dostaje 5% od ich punktów. Najlepszy format linków znajdziemy w programie partnerskim systemu Linkorn, który wygląda tak: http://linkorn.pl/login gdzie w miejsce "login" wstawiamy swój identyfikator do systemu. Niewątpliwie najlepszy program partnerski ma system LiveLink i to on wygrywa w tej kategorii.

Dodatki
Dobry system wymiany linków to nie tylko taki, który zamieszcza linki i działa bezawaryjnie, ale także, który posiada wiele dodatkowych narzędzi, które mogą pomóc w pozycjonowaniu. Linkorn posiada możliwość kupowania punktów. Jeśli nie masz stron internetowych, na których mógłbyś zdobywa punkty a masz trochę pieniędzy w budżecie swojego serwisu możesz kupić punkty. Punktami można także handlować za pomocą specjalnego systemu – "bazaru". Zarobione pieniądze na bazarze można wypłacić. Jest to ciekawe narzędzie. Podobnie wygląda w przypadku LinkMe. Tam również jest "Bazar", gdzie użytkownicy mogą handlować punktami. W tym systemie można linkować strony na dwa sposoby, za pomocą linków oraz boksów reklamowych. Cena tych drugich jest oczywiście większa, ale wraz z ceną wzrasta skuteczność takiej reklamy. Boksy reklamowe to kombinacja linku, opisu strony oraz adresu. Te dwa ostatnie w trybie tekstowym. LiveLink jest najbardziej ubogi w dodatki. Można jedynie sprawdzać zaindeksowanie strony w wyszukiwarkach.

Podsumowując najlepszym systemem wymiany linków jest LinkMe.

LiveLink
Popularność Systemu - 3/6
Skuteczność dodawania - 3/6
Wartość Linków - 1/6
Program partnerski - 6/6
Dodatki - 1/6
Suma: 14/30

Linkorn
Popularność Systemu - brak danych
Skuteczność dodawania - 6/6
Wartość Linków - 5/6
Program partnerski - 4/6
Dodatki - 4/6
Suma: 19/30


LinkMe
Popularność Systemu - 6/6
Skuteczność dodawania - 6/6
Wartość Linków - 3/6
Program partnerski - 3/6
Dodatki - 6/6
Suma punktów: 24/30

Licencja: Creative Commons