Duża częśc populacji w dzisiejszych czasach boryka sie z problemem wypadających włosów. Poznaj przyczyny czytając dalszą część artykułu.      

Data dodania: 2012-02-29

Wyświetleń: 1466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadmierne wypadanie włosów jest niepokojącym zjawiskiem, bo o ile wypadanie włosów w ilości ok. 100 sztuk dziennie jest zjawiskiem normalnym o tyle przekroczenie tej normy wskazuje na to, że zagraża nam łysienie, które bywa na tyle poważne, iż czasem prowadzi do całkowitej destrukcji czupryny. Na włosy wpływa bardzo wiele czynników i spora część z nich działa na włosy niekorzystnie dlatego nie należy dziwić się, że w razie wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń czy niekorzystnych zjawisk zewnętrznych włosy reagują wypadaniem. Jak się przed nim ustrzec?


Wypadanie włosów a geny

Typowo męskie i typowo kobiece wypadanie włosów mamy zaprogramowane w genach tak więc możemy je odziedziczyć. Czy to oznacza wyrok w postaci łysienia? Niekoniecznie bowiem wiedząc, że nasze włosy są zagrożone możemy łysieniu zapobiec. Wypadanie włosów najlepiej jest „leczyć” profilaktyką, a w tym przypadku z podjęciem działań profilaktycznych raczej nie powinniśmy mieć problemu. Jeśli włosy wypadają wskutek działania hormonów (w dalszym ciągu mowa o typowym łysieniu kobiecym i męskim) trzeba jedynie liczyć się z tym, że walka z łysieniem będzie walką na całe życie.


Wypadanie włosów a choroby

Nie tylko geny i hormony płciowe (androgeny i estrogeny) skazują nas na nadmierne wypadanie włosów. Czasem winne są inne hormony - łysienie bardzo często towarzyszy niedoczynności tarczycy - i inne choroby. Włosy bardzo często wypadają też z niedożywienia. Na włosy bardzo źle wpływają diety głodowe, ale i obżarstwo, a szczególnie objadanie się tzw. śmieciowymi pokarmami. W każdej takiej sytuacji aby uporać się z łysieniem należy wyeliminować pierwotne przyczyny wypadania włosów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena