Kim w dzisiejszych czasach jest opiekunka do dzieci? Kto tak naprawdę może nazwać się profesjonalistką w tym fachu? Jak wygląda współczesny rynek opiekunek do dzieci?

Data dodania: 2012-02-07

Wyświetleń: 1898

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele jest pań, które chętnie dorobią parę groszy opiekując się dzieckiem. Już za kilkaset złotych miesięcznie możemy wynająć kogoś na parę godzin dziennie. Czy jednak takiej opieki chcemy dla własnego dziecka? Czy to jest miejsce, w którym warto oszczędzać? Za taką kwotę nie możemy oczekiwać zaangażowania i profesjonalnego podejścia do tematu. Tymczasem dla dziecka potrzebna jest profesjonalistka. Doświadczona opiekunka, która wie jak zająć się dzieckiem. Co więcej taka niania powinna mieć odpowiednie pedagogiczne wykształcenie. Dziecku trzeba zapewnić zabawy, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój. Maleństwo powinno czuć się kochane i obdarzone troskliwą opieką.

Obecnie na rynku opiekunek do dzieci coraz częściej daje się zaobserwować oferty dobrze przygotowanych do pracy opiekunek. Takie panie oferują profesjonalne usługi i potrafią zaspokoić każde wymagania rodziców. Wymagający rodzice mogą ustalić szczegółowy plan dnia, zakres nauki, czas spacerów, mogą otrzymywać raporty o rozwoju dziecka i postępach w nauce. Oczywiście takie usługi wymagają wykształconych i inteligentnych opiekunek, które za swoją pracę każą sobie słono płacić. Stawka 10zł/h to norma. Ale czyż nie jest to najlepsza z naszych inwestycji?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy być matką dwójki dzieci, która chce dorobić do emerytury. Obecnie profesjonalna niania musi mieć wyższe wykształcenie, najlepiej ukończoną pedagogikę. Warunkiem koniecznym jest doświadczenie. Do tego znać język angielski lub inny wymagany przez rodziców. Kursy pierwszej pomocy i prawo jazdy także są mile widziane. Mając takie kwalifikacje możemy nazwać się profesjonalną nianią.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena