Nadeszła zima, Zakopane tłumnie atakowane jest przez turystów głodnych specjałów stolicy Polskich gór oraz stoków narciarskich. Ale czy ta zimowa gorączka jest tego warta?

Data dodania: 2015-06-17

Wyświetleń: 1216

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co takiego widzą turyści z Polski i za granicy w polskich górach, że całymi rodzinami spędzają urlop właśnie tu w Zakopanem? Czy to menu serwowane przez tutejsze restauracje, karczmy i gospody? A może to zainteresowanie spowodowane jest licznymi szlakami górskimi i wyciągami narciarskimi, które otaczają Zakopane? A może chodzi o coś więcej, klimat, atmosferę i gościnność jakiej nie uświadczy się nigdzie indziej.

 

Okres świąteczno – noworoczny w Zakopanem, to gorący czas kiedy trudno znaleźć wolne miejsce w hotelu. Wiele osób spędza w Zakopanem nie tylko Wigilię z całą rodzina ale również i Sylwestra.

Mimo śniegu i mrozu, odczuwalna jest wyższa temperatura, rozgrzewająca serca do miłości i zabawy. Liczne imprezy, koncerty i wydarzenia takie jak Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem zapewniają cudowną sportową atmosferę.

 

W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy narciarstwa mogą szusować na przygotowanych stokach pokrytych białym puchem. Dla osób szukających adrenaliny ośrodki wczasowe przygotowały możliwość skorzystania ze skuterów śnieżnych. Nurkowanie pod lodem to wyzwanie dla nielicznych, dające niesamowitą satysfakcję. Taki wyczyn z pewnością zapadnie w pamięć. Wyobraź sobie, 35 minut pod lodem, z 20 – 30 kg sprzętem na plecach, pokonujesz swój strach. Nurkowanie pod lodem wymaga ukończonego nurkowania pod lodowego, dlatego tylko nieliczni mogą tego doświadczyć.

 

Ogromne oblężenie Zakopanego, sprawia że niemalże wszystkie hotele a z pewnością te w centrum miasta są już dawno zajęte. Zalezienie wolnych miejsc w gorącym okresie świąteczno – noworocznym graniczy niemalże z cudem.

 

 

Dlatego pamiętaj, że poszukiwania hotelu czy pensjonatu rozpocznij odpowiednio wcześnie. Wiele z hoteli, pensjonatów posiada swoje strony internetowe wraz z wirtualnymi wycieczkami. Dzięki temu możemy, obejrzeć cały kompleks jeszcze przed ostateczną decyzją.

 

Zakopane to skarbnica atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Zima bez wyjazdu w góry, można zaliczyć jako zmarnowaną, więc pamiętaj aby znacznie wcześniej zarezerwować miejsce w wybranym pensjonacie, hotelu czy ośrodku aby nie było za późno.

 

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena