Co roku, po świętach Bożego Narodzenia możemy zaobserwować powtarzający się trend sprzedaży wielu pamiątek, sprzętów AGD, nietrafionych prezentów. Po kosztownej Wigilii, Sylwestrze i prezentach, wielu Polaków sięga po drastyczniejsze sposoby rozwiązywania problemów finansowych, takich jak sprzedaż auta.  

Data dodania: 2015-06-18

Wyświetleń: 1191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1289287_under_sunsetO ile sprzedaż drobnych przedmiotów przychodzi z łatwości dzięki portalom ogłoszeniowym to sprzedaż samochodu, idzie jak przysłowiowa krew z nosa. Jak sobie poradzić ze sprzedażą auta, gdzie szukać klientów, gdzie warto inwestować w ogłoszenia? Aby sprzedaż samochodu nie była drogą przez piekło, przeczytaj ten poradnik, a wszystko będzie łatwiejsze.

Sprzedaż kojarzy się z szybką wymianą przedmiotu na gotówkę, niestety nie w przypadku samochodu, dziś dobrego klienta trzeba ze świecą szukać. Od czego zacząć aby te poszukiwania przyspieszyć i pomyślnie zakończyć. Pierwsza rzecz to przede wszystkim nasz samochód, nawet piękna reklama nie pomoże jeśli nasze auta będzie brudne, zaniedbane. Wybierzmy się na myjnię, upierzmy pokrowce, wyczyśćmy auto dla nowych właścicieli :)

Kiedy już nasze auto jest doprowadzone do porządku, weźmy do ręki aparat i zróbmy zdjęcia całego samochodu z zewnątrz oraz kilka fotek wewnątrz auta. Dobrze zaprezentowany samochód to połowa sukcesu, klient musi mieć na czym oko zawiesić. Kiedy zainteresuje się naszą ofertą, jesteśmy o krok do przodu.

Następnie pozostaje najważniejsze być tak gdzie potencjalny klient, czyli? W Internecie oraz w regionalnej gazecie ogłoszeniowej, którą co dziennie wertują tysiące osób. Internet jest skarbnicą nie tylko wiedzy ale i możliwości, dlatego też wpisz w wyszukiwarkę google darmowe ogłoszenia i dodaj swoja ofertę sprzedaż auta do jak największej liczby tego typu portali. Im więcej tym lepiej. Pamiętaj aby zamieścić zrobione wcześniej zdjęcia samochodu oraz aby tekst oferty był jak najbardziej atrakcyjny.

Jednocześnie z zamieszczaniem ogłoszeń powinniśmy przy każdej sposobności informować naszych znajomych oraz rodzinę, o chęci sprzedaży auta. Im więcej osób dowie się o tym fakcie, tym większa szansa, że klient zapuka do naszych drzwi wcześniej niż się spodziewasz.

Niestety czasem zdarza się, że nasze działania nic nie dają i klienta jak nie było tak nie ma. W tej sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty firm oferujących skup samochodów używanych oraz powypadkowych. Jest to rozwiązanie o wiele prostsze niż szukanie klienta na własną rękę. Na czym polega?

Skup samochodów jak sama nazwa wskazuje oferuje skup aut zarówno od właścicieli prywatnych jak i firm. Na wycenie zazwyczaj bezpłatnej dokonywany jest przegląd auta oraz oszacowanie kwoty, za jaką auto skup jest w stanie odkupić od właściciela auto. Po akceptacji ceny wszystko dzieje się w mgnieniu oka, na podstawie spisanej na miejscu umowy kupna-sprzedaży następuje rozliczenie w formie gotówki bądź przelewu na konto. I... to wszystko . :) Sama transakcja trwa bardzo krótko, w przeciągu kilkunastu minut możemy pozbyć się problemu jakim w pewnym momencie staje się nasze auto.

Każda z wymienionych sposobów na sprzedaż auta ma swoje zalety i wady, ogłoszenia generują koszt oraz wydłużają czas sprzedaży ze względu na ogromną konkurencję na rynku. Natomiast skupy samochodów muszą swoje zarobić dlatego też nie oczekujmy ceny jaką zażyczyliśmy sobie w ogłoszeniu. Zazwyczaj też sprawne oko pracownika skupu aut dostrzeże jakieś niuanse w karoserii czy działaniu silnika, czego może nie zauważyć klient. Jednak jego główną zaleta jest szybkość sprzedaży, co jest czasem bardzo istne gdy zamierzamy wyjechać za granicę bądź szybko potrzebna nam gotówką. Wybór należy do nas...a ty co być wybrał?  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena