Coraz więcej osób urządzając swoje domy decyduje się na usługi architektów wnętrz. Usługa uznawana dawniej za ekskluzywną i bardzo drogą, więc przeznaczoną dla wyższych sfer, dziś spopularyzowała się i podbija wnętrza. Jednak jak wybrać dobrego projektanta i kiedy go szukać?

Data dodania: 2015-06-18

Wyświetleń: 1338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Architekt wnętrz – jak dobrze wybrać?

     Decydując się na zlecenie aranżacji wnętrz specjaliście należy dokładnie przeanalizować dostępną ofertę. To co architekt wnętrz stworzy w domu klienta będzie jego przestrzenią życiowa przez wiele lat, dlatego trzeba mieć pewność, że przeprowadzone zmiany są zgodne z indywidualnymi upodobaniami i będą funkcjonalne. Dobrze jest porozmawiać z osobami, które skorzystały już z usług danego biura architektonicznego, można też prześledzić opinie w internecie. Każdy architekt wnętrz posiada też portfolio, któremu należy się przyjrzeć, by określić czy styl danego architekta spełnia określone oczekiwania. 

    Jeżeli architekt wnętrz zostanie wybrany należy dopiłować, by podczas omawiania planów nie wystąpiły żadne nieporozumienia. Trzeba tłumaczyć bardzo dokładnie swoje oczekiwania. Jednocześnie trzeba w jakiejś mierze zdać się na doświadczenie i wiedzę stylisty. Większość rozwiązań, jakie proponują architekci wnętrz, są rozwiązaniami których przeciętna osoba nie zna. Wiele z nich jest bardzo imponująca, więc nie warto za mocno ograniczać inwencji twórcy. Najlepiej jest wskazać najważniejsze punkty projektu, kolorystykę, styl, dobór materiału a w innych kwestiach pozostawić architektowi dowolność. Jeżeli zadba się o to, by wybrany stylista był osoba kompetentną, doświadczoną i posiadającą dobrą opinię wśród swoich klientów, nie należy się niczego obawiać.

    Jeżeli ktoś pragnie mieć oryginalne, dopasowane do swojego charakteru i stylu życia wnętrze, a sam nie posiada zdolności artystycznych i nie ma własnej wizji na organizację pomieszczeń, architekt wnętrz jest właśnie dla niego. Zdecydować się na takie usługi można jeszcze podczas planowania budowy, przeprowadzając gruntowny remont, lub wprowadzając drobne zmiany. Ostatnio coraz modniejsze jest też zlecanie aranżacji wnętrz przed sprzedażą nieruchomości. Te, które są urządzone przez architekta wnętrz, są atrakcyjniejsze i funkcjonalniejsze, a co z tym idzie szybciej się sprzedają i osiągają wyższe ceny.

    Architekt wnętrz wykonując każde zlecenie działa pod indywidualne zamówienie, każdy taki projekt jest wyjątkowy i mocno spersonalizowany. Daje to gwarancję oryginalnego wnętrza, które nie powtórzy się u nikogo innego. Dodatkowo styliści są cały czas na bieżąco z rynkiem budowlanym i wykończeniowym. Więc ich propozycje zawierają najnowsze i najmodniejsze rozwiązania, do których samemu jest ciężko dotrzeć. Dobre rozeznanie architekta w ofertach rynkowych pozwala mu również dopasować odpowiednie produkty do możliwości finansowych klienta, za każdym razem uzyskując równie niesamowite efekty.

    Co ciekawe architekt wnętrz może być również sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i cennego czasu. Usługi stylistów przestaną się wydawać tak drogie, jeśli uwzględni się fakt, że architekt posiada zniżki u wielu producentów, wybierze sprawdzoną ekipę remontową, która nie stworzy dodatkowych problemów i błędów, nie trzeba jeździć po sklepach i na własną rękę badać rynku (dojazdy też kosztują). Jeśli dokładnie podliczy się koszty materiałów (z rabatami), robociznę ekipy remontowej, robociznę architekta może się okazać, że przy samodzielnym wykonaniu pracy koszty byłby takie same, lub nieco wyższe. Przy tym efekty na pewno nie byłyby tak zadowalające.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena