Nazwa diety zawartej w tytule dosłownie oznacza „mało węglowodanów” - jak się można domyśleć, mamy właśnie tyle ich przyjmować do organizmu w skali dobowej.

Data dodania: 2012-01-02

Wyświetleń: 1701

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nawet będąc osobą szczupłą, która nigdy nie miała problemów z nadwagą czy otyłością, warto stosować tą dietę, ponieważ działa ona nie tylko na organizm ale także wpływa na podejście człowieka do swojego zdrowia. Stosując dietę low carb można przetestować własnego siebie. W jaki sposób? Otóż będąc na niej wyrabiamy sobie swego rodzaju nawyki, które jak wykazano w badaniach, zobaczyć możemy już po 21 dniach. Nowe zwyczaje związane są z odpowiednim doborem produktów. Prawda jest taka, że można jeść praktycznie co się chce a i tak człowiek nie przybierze na wadze – są takie osoby, którym nie grozi stan nadwagi. Zastanówmy się jednak, czy te produkty są zawsze „zdrowe”? W moim odczuciu wydaje się być tylko jedna odpowiedź – nie, nie zawsze. I to właśnie dieta low carb sprawia, że człowiek przystosowuje się do tych zdrowszych jadalnych rzeczy. Nie dość, że są bardzo smaczne i pożywne to zdrowe i pożądane przez organizm!

Warto wprowadzać nowe nawyki związane ze zdrowiem. Takie działania mają na celu utrzymanie ciała w jak najlepszej sylwetce przez wiele lat oraz stosując się do zaleceń diety sprawiamy, że jesteśmy zdrowsi i mamy więcej siły.

Jak już wspomniałem, „dieta dla diety” - gdy osoba, która chce coś zmienić w swoim życiu sobie tak pomyśli, niech od razu odpuści i poszuka innego sposobu na zdrowe życie. Stosowanie diety powinno uczyć pewnych zachowań i niekiedy nawet rozwiązań w trudnych sprawach, np. gdy zachorujemy na cukrzycę, mamy już jakieś doświadczenie w tworzeniu optymalnych posiłków.

Dobrym urozmaiceniem LC może okazać się także uprawianie sportu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena