Osoba z alergią powinna mieć swój azyl, w którym czuje się zdrowo i bezpiecznie. Aby dom był takim azylem należy przygotować go do potrzeb alergika.

Data dodania: 2011-12-23

Wyświetleń: 1198

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastosowanie rozwiązań proponowanych przez producentów – zwrócenie uwagi na instalacje grzewcze - może znacząco poprawić komfort życia wszystkich mieszkańców domu.

Najbardziej uciążliwą odmianą alergii jest uczulenie na wszelkiego rodzaju pyłki i roztocza. W innych typach alergii usunięcie czynnika wywołującego powoduje powrót do stanu normalnego, natomiast w przypadku alergii pyłkowej jest to dużo trudniejsze do zrealizowania. Zobaczmy, jakie rozwiązania w domu mogą poprawić sytuacje alergika.

Przede wszystkim częste sprzątanie. Trudno wyobrazić sobie powrót do zdrowia w domu, w którym po kątach przewracają się tak zwane „koty”. W domu, w którym przebywa alergik nie ma prawa następować taka sytuacja. Istotne jest także, aby pozbyć się z domu wszelkich materiałów tekstylnych, dywanów, firan i wszystkich tych newralgicznych rzeczy, które mogą być skupiskiem kurzu.

Bardzo ważnym aspektem, ale wciąż bagatelizowanym jest wpływ ogrzewania na stan alergika. Ciepłe powietrze przemieszczając się przez pokoje rozprowadza także zanieczyszczenia po całym domu. Stare, zakurzone grzejniki mają to do siebie, że są trudne do oczyszczenia. Należałoby zamontować takie modele, których elementy będą łatwo dostępne. Tak zwane modele łazienkowe, które spełniają te wymagania, mogą być zainstalowane również w innych częściach domu.

Najkorzystniejszym jednak rozwiązaniem dla alergika będzie ogrzewanie podłogowe, które ma to do siebie, że przy podłodze temperatura jest wyższa od tej w okolicach naszych głów. Ogrzewanie podłogowe powoduje, że powietrze w mieszkaniu jest bardziej wilgotne, co z pewnością ułatwi oddychanie alergikowi. Przy takim typie ogrzewania kurz nie roznosi się po pomieszczeniach, co jest największym atutem godnym uwagi. Producenci działający w branży instalacji grzewczych posiadają w swojej ofercie również grzejniki higieniczne stosowane w laboratoriach i szpitalach. Dom alergika będzie również odpowiednim miejscem.

Alergików jest coraz więcej. Statystyki wskazują, że prawie połowa obywateli naszego globu ma lub miała problemy alergiczne. W związku z tym standardy związane z higieną i dbaniem o siebie obejmują coraz większy zakres czynności. Alergicy powinni zwrócić szczególną uwagę na innowacyjne rozwiązania, dzięki którym będą mogli poczuć się zupełnie zdrowi.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena