Jakie pierwsze kroki należy uczynić, kiedy zapadnie decyzja o ślubie? Niewątpliwie na samym wstępie należy zarezerwować salę weselną. Jest to istotne, gdyż obecnie lokale trzeba rezerwować co najmniej 1,5 roku wcześniej.

Data dodania: 2011-12-14

Wyświetleń: 3146

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tak długi okres wcześniejszej rezerwacji dotyczy w szczególności miejsc, które cieszą się dobrą opinią. Nie ma co ukrywać, że sala jest istotnym elementem przyjęcia. I nie chodzi tylko o wygląd. Kluczowa jest obsługa, która dba, aby na stołach był porządek oraz by niczego nie brakowało. Jednak największą uwagę zwraca się na jedzenie serwowane podczas przyjęcia. Wybór menu należy do Państwa Młodych, aczkolwiek to jak zostanie przyrządzone zależy od właścicieli i kucharzy. Każdej Parze Młodej zależy, aby było dobrze i smacznie.  

Sale weselne mają duży wpływ na atmosferę panującą na przyjęciu. Jeśli organizujemy bardzo wytworne wesele, powinniśmy wybrać miejsce, gdzie sala będzie bardzo elegancka i szykowna. Duża sala z pięknym, ogromnym żyrandolem na środku. Dookoła sali stoły pokryte białymi długimi obrusami, do tego bukiety kwiatów oraz świeczniki. Kwiaty w stonowanych kolorach, takich jak biały, bądź kremowy i przystrojone jedynie zielonymi elementami. Świeczniki powinny być w kolorze srebra, ewentualnie mosiądzu. Pani Młoda ubrana w przepiękną suknię z długim trenem, a Pan Młody w smokingu. Całość pasuje do siebie idealnie. I to jest także kluczowa sprawa w wyborze odpowiedniej sali, czyli w jakim stylu chcemy, aby wesele się odbywało.

Jeśli, nie chcemy zbytniego przepychu możemy zarezerwować salę w lokalu np. na wsi. Atmosfera będzie absolutnie inna, niż w powyższym przykładzie. Zdecydowanie będzie bardziej rodzinnie i swojsko. Do takiego stylu z pewnością nie pasuje Pan Młody ubrany w smoking, w tym przypadku bardziej odpowiedni będzie garnitur. Stoły nie będą, aż tak wytworne, co nie oznacza, że nieeleganckie - po prostu zbytni przepych nie pasuje do takiego miejsca. Bardzo dobrym pomysłem jest postawienie stołu z wyrobami swojskimi - takie rarytasy są bardzo pożądane w chwili obecnej.

Kluczową sprawą jest, by całość pasowała do siebie, czyli sala weselna, stroje Pary Młodej, oprawa muzyczna. Wszystkie te rzeczy muszą tworzyć jedną całość. Tak naprawdę to w jakim stylu będzie wesele zależy tylko od gustu organizatorów. Aczkolwiek najważniejsze, by wszyscy dobrze się bawili  zarówno goście jak i przyszli małżonkowie.

Licencja: Creative Commons