Studia? - nowa sytuacja, nowe otoczenie, nowa miejscowość. Najważniejsze, to znaleźć dla siebie przytulny kącik. Zobacz jak radzą sobie z tym inni.

Data dodania: 2012-01-25

Wyświetleń: 1640

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   Jeżeli wyjeżdżasz ze swojej miejscowości na studia do dużego miasta, przed Tobą polowanie na mieszkanie. Mieszkania na wynajem znacznie różnią się nie tylko standardem oferowanym przez wynajmującego, ale także ceną. Takie same mieszkania w tym samym bloku mogą różnić się nawet dwukrotnie ceną. Często ogłoszenia zaczynające się od hasła upoluj okazję kierowane są właśnie do studentów szukających mieszkania na wynajem. A co powiedzieć na dom? Im więcej osób tym taniej wynająć mieszkanie to wiadomo nie od dziś, ale czy warto wynająć cały dom? Oczywiście warto, zwłaszcza jeśli dom położony jest blisko uczelni lub na osiedlu akademickim. Ponadto w domu zmieści się więcej osób, więc jest szansa na podzielenie czynszu i pozostałych opłat na więcej osób, czyli tańsze życie w obcym mieście.

   Wiele osób wynajmuje tylko parter lub poddasze domu na mieszkania dla studentów, ale i to jest opłacalnym rozwiązaniem, bowiem wtedy nie trzeba na przykład dbać o ogrzewanie samodzielnie. Innym rozwiązaniem może być miejsce w domu studenckim tzw. akademiku, który ze względu na swe położenie w pobliżu wymarzonej uczelni świetnie nadawać się może jako miejsce kontemplacji i zgłębiania tajników wiedzy. Innym plusem jest też życie towarzyskie, którego napewno nie zabraknie wśród  kilkuset inny lokatorów takiego budynku. Dla uczniów, nie studentów w naszych polskich warunkach przewidziano internaty, zwane też bursami, w których są bardzo dobre warunki do nauki ale są bardzo restrykcyjne przepisy, a ich przestrzeganie doglądane jest przez opiekunów i dyżurnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena