Strona internetowa to jedna z najlepszych form promocji dla swojej firmy. Jest to inwestycja, która wymaga przemyślenia i ciekawego, a zarazem inspirującego pomysłu. Wszystko po to, by przyciągnąć uwag i starać się ich zachęcić do częstych odwiedzin naszej witryny. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na dobrą stronę internetową.

Data dodania: 2011-11-18

Wyświetleń: 1601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Zawsze na 1 miejscu miej dobro użytkowników.
Użytkownicy często zwracają uwagę na wiele szczegółów na stronie internetowej, o których moglibyśmy nawet nie wiedzieć. Któż nie jest lepszym audytorem stron www, jeśli nie sam użytkownik, czyli osoba, do której potencjalnie skierowana jest treść na danej witrynie. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na potrzeby użytkowników i nie utrudniać im oglądania strony poprzez zbyt głęboko zagnieżdżone treści, których odnalezienie zajmować może dużo czasu. Warto zauważyć, że najcenniejsze dla strony internetowej jest pierwsze 5 sekund, po których użytkownik albo pozostanie na naszej stronie, albo ją wyłączy i poszuka informacji dla siebie na innym serwisie.

2. Nowoczesny i przyjazny użytkownikowi wygląd strony.
Wygląd strony internetowej to pierwsze na co zwraca uwagę użytkownik odwiedzający daną witrynę. Webdesign jest bardzo istotnym elementem strony internetowej. Dlatego też nie należy lekceważyć tej kwestii i sprawę wyglądu (czyli mówiąc fachowo: layoutu) strony powierzyć profesjonalnym grafikom i designerom webowym. Dzięki przykuwającemu wzrok wyglądowi możemy zaciekawić użytkownika i sprawić, iż zacznie on poruszać się po stronie i przeglądać treści jakie się na niej znajdują. W przypadku stron firmowych jest to o tyle ważne i istotne, że przeglądając na przykład ofertę firmy, możemy pozyskać nowego klienta.

3. Nawigacja na stronie krokiem do sukcesu.
O ile wygląd i cała grafika na stronie jest bardzo ważnym elementem, o tyle nawigacja i możliwość przemieszczania się bez potrzeby zastanawiania się co i gdzie wpisać, czy gdzie kliknąć aby znaleźć szukane przez nas informacje jest elementem najważniejszym. Do tego służy dobrze przygotowana nawigacja. Odpowiednie nazwy działów w menu, czy sprawnie działająca wyszukiwarka, to duży krok do sukcesu. Mapa strony i breadcrumb (czyli śledzenie aktualnego miejsca na stronie, w którym znajduje się użytkownik) umożliwiają jeszcze lepsze przemieszczanie się po stronie. 

4. System zarządzania treścią, dla łatwego zarządzania stroną
Strony internetowe, które są wykonywane przez profesjonalnych programistów i grafików zwykle posiadają system zarządzania treścią, czyli CMS. Dzięki wykorzystaniu systemu CMS mamy możliwość szybciej i łatwiej nadzorować całą stronę. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy tworzona strona będzie administrowana przez osoby (lub osobę), która nie koniecznie zna się na programowaniu i nie poradziłaby sobie, nie mając graficznego interfejsu poprzez który zarządzała będzie treścią na stronie.

5. Pozycjonowanie, czyli jak sprawić, by strona była widoczna w wyszukiwarce
Firmy, którym zleca się tworzenie strony internetowej, zwykle mają w swojej ofercie także taką usługę jak „pozycjonowanie www”. W skrócie mówiąc, pozycjonowanie polega na wykonaniu różnych czynności w internecie, dzięki którym nasza strona internetowa będzie wyświetlana wysoko w wynikach wyszukiwania. Czyli, można powiedzieć, że strona internetowa bez pozycjonowania nie będzie w stanie spełnić naszych wszystkich oczekiwań, a już na pewno nie będzie odwiedzana przez taką ilość użytkowników, która by nas satysfakcjonowała.

Podsumowując 5 sposobów na dobrą stronę internetową warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół. Otóż, strony internetowe, które przygotowywane są od podstaw, czyli webdesing indywidualnie stworzony dla potrzeb użytkownika, wykonanie strony z wykorzystaniem najnowszych trendów programistycznych i z zachowaniem odpowiednich standardów, nie będą wykonane profesjonalnie, jeżeli powierzy się je tzw. „twórcom amatorom”. Chodzi o to, że osoby, które nie mają doświadczenia w tworzeniu stron, nie są w stanie wykorzystać wszystkich możliwości jakie niesie ze sobą współczesna technika. Warto o tym pamiętać, gdyż od naszej strony internetowej może zależeć czy zyskamy nowych użytkowników i czy będziemy odebrani jako poważna firma, mająca coś ciekawego do zaoferowania innym.

Licencja: Creative Commons