0 głosów

Dzień ślubu i wesela to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu, dlatego wszyscy chcą, aby był to dzień wyjątkowy i przygotowany perfekcyjnie. Od czego rozpocząć przygotowania? Po pierwsze przyszła para młoda musi ustalić termin ślubu.

Sala bankietowaMając już zarezerwowany termin w kościele czy też w Urzędzie Stanu Cywilnego można zająć się zamawianiem potrzebnych do ślubu akcesoriów czy też zarezerwowaniem sali na wesele. Nie każda para organizuje huczne wesele, ale wiele osób wydaje po ceremonii zaślubin obiad dla najbliższej rodziny i świadków. Rezerwując salę na wesele czy obiad warto zwrócić uwagę na jej położenie, ponieważ nie każdy z gości przybędzie własnym samochodem, czy też ma zamiar wracać nim do domu zaraz po weselu. Sala weselna powinna być położona możliwie blisko zarówno miejsca ślubu jak i bazy noclegowej. Jednakże jeśli sala na wesele znajduje się kilka a nawet więcej kilometrów od miejsca ślubu warto wynająć bus albo autobus do przewiezienia weselników do sali.

Wybierając salę weselną warto też zwrócić uwagę na jej wielkość, ponieważ mała sala o powierzchni 30 metrów kwadratowych będzie idealna na obiad dla rodziny, a nie na wesele dla 200 osób. Ważny jest także stan techniczny sali i jej wyposażenie, ponieważ sala, która jest zniszczona na pewno nie będzie wymarzonym miejscem. Infrastruktura techniczna sali jest ważna w wypadku, gdy wynajmujemy zespół muzyczny, ponieważ na sali musi być miejsce na podest dla zespołu jak i na głośniki i wszelkiego rodzaju inne instalacje, które zapewnią dobry dźwięk na sali czy światło. Poza tym zatrudniając zespół muzyczny mamy nadzieję, że goście będą tańczyć, czyli potrzebne jest też miejsce do tańca na sali. Dlatego też ważne jest ustawienie stołów. Najczęściej stoły ustawiane są na sali weselnej w kształt liter: O, U czy L, co ułatwia znalezienie miejsca na kącik taneczny. Czasami na życzenie państwa młodych stoły ustawiane są pojedynczo w stylu bankietowym.

Ważne są także dekoracje na stołach jak i usadzenie gości. Warto na stole zapewnić także imienną wizytówkę, aby goście nie mieli problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego miejsca. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to catering. Wiele sal weselnych zapewnia nie tylko kelnerów, ale także zaplecze kuchenne, gdzie można zamówić potrawy na wesele lub te zamówione w innym miejscu podgrzać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Licencja: Creative Commons