Muzyka na żywo to wspaniały dodatek na wszelkie wyjątkowe okazje. Warto wybrać właśnie taką muzykę, zamiast odtwarzanej z radia czy z komputera, aby nadać wydarzeniom specjalny ton.

Data dodania: 2022-05-27

Wyświetleń: 639

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

MUZYKA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Muzyka francuska, czyli akordeon

Wybierz muzykę na żywo i ciesz się chwilą

Organizując rożnego rodzaju eventy firmowe czy specjalne okazje, często skupiamy się głównie na posiłkach i na eleganckim ubiorze. Ale to nie wszystko, bo spotkania takie jak wigilie firmowe, bankiety czy eventy potrzebują czegoś więcej. W końcu są to wydarzenia, gdzie zawiązują się relacje biznesowe i koleżeńskie, a zatem budowanie atmosfery będzie tutaj kluczowe. Muzyka na żywo to świetny wybór na takie okazje. Pokazujemy swój profesjonalizm i możemy ułatwić pracownikom lub kontrahentom spokojną rozmowę i stworzyć atmosferę do budowania relacji. Taka muzyka przy odpowiednim repertuarze, dostosowanym do okazji, zachwyci słuchaczy. I nie ma tu znaczenia czy jest to okazja formalna, typowo biznesowa, czy też uroczystość rodzinna albo kolacja we dwoje. Muzyka na żywo jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o organizowanie imprez biznesowych i rodzinnych. Podkreśla intencje organizatora i rozluźnia atmosferę. 

Jaką muzykę wybrać na eventy firmowe?

Wszystko zależy od charakteru spotkania, ale najlepszym pomysłem będzie coś stonowanego i oryginalnego. Z pewnością repertuar popowy będzie za mało wyszukany na takie okazje, dlatego warto się wysilić i poszukać czegoś bardziej eleganckiego. Muzyka jazzowa to dobry wybór na takie okazje, ale muzyka francuska to również muzyka na wysokim poziomie, która zapewni oryginalność wydarzeniu. Przy dźwiękach akordeonu i gitary, można stworzyć miłą i kameralną atmosferę spotkania. Duet francuski nazywany też Duo Francais jest wykonawcą właśnie muzyki francuskiej, która uświetni każde wydarzenie firmowe i nie tylko. Takiej muzyce nie sposób odmówić oryginalności, a o to właśnie nam chodzi. Chcemy przecież zwrócić uwagę słuchaczy i wzbudzić pozytywne skojarzenia z imprezą oraz zostawić miłe wspomnienia. 

Jaki repertuar gra zespół Duo Francais?

Repertuar to wiele znanych piosenek typu Les Champs Elysées, Autumn Leaves czy Libertango. Zespół może zagrać też elementy muzyki filmowej w wydaniu francuskim, takie jak na przykład motyw z Ojca Chrzestnego. Zespół może zagrać cały koncert trwający 60 minut, albo występ trwający do 3 godzin, na przykład jako tło do bankietu. Dwuosobowy skład, gdzie jeden muzyk obsługuje gitarę, a drugi akordeon, będzie idealny na przyjęcia, a nienaganna prezencja i szyk członków zespołu dopełniają klimatu piosenki francuskiej. Efekt zaskoczenia i oryginalności u słuchaczy jest gwarantowany. Mało kto spodziewa się tak oryginalnej muzyki na żywo na evencie. Zresztą zespół gra również jazz, stąd nie dziwi fakt, że doskonale radzi sobie w mniej popularnych nurtach w Polsce. Duo Francais to profesjonalni muzycy z dużym doświadczeniem w występach scenicznych, udzielający się od wielu lat na wrocławskiej scenie muzycznej i nie tylko. Duet bez problemu dopasuje repertuar do rangi wydarzenia i miejsca, w którym się ono odbywa. 

Czym jest muzyka francuska?

Muzyka francuska jest nastrojowa i ma swój charakterystyczny klimat, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Klasyczna piosenka francuska to taka, w której słowa odgrywają najważniejszą rolę. Zazwyczaj piosenki francuskie kojarzą nam się z miłością i romantyzmem. Sam klimat francuski w takich piosenkach to uśmiech, romantyzm i beztroska, ale też pełnia emocji.  
Duo Francais stara się oddać ducha piosenki francuskiej w swoich wykonaniach. Tacy wykonawcy jak Edith Piaf czy Joe Dassin to wykonawcy niezapomnianych hitów, którzy w nowoczesnej aranżacji Duetu Francuskiego, zdobędą zainteresowanie publiczności.

Dlaczego muzyka akordeonowa?

Nie da się ukryć, że akordeon jako instrument nie jest tak popularny jak gitara czy pianino. Akordeon kojarzy się z francuską ulicą, klimatem kawiarni i swobodną atmosferą. W Polsce z kolei niesłusznie bywał kojarzony z muzyką niższych lotów, a to przez skojarzenie z wiejskimi zabawami czy kapelami ulicznymi. Ten instrument prezentuje naprawdę duże bogactwo dźwięków, a gra na nim jest ekspresyjna i emocjonalna i wymaga tego samego od grającego. Często takie występy są dosłownie brawurowe i porywają publiczność. Zespół Duet Francuski prezentuje grę na akordeonie na najwyższym poziomie. Muzyka francuska akordeon to niezwykle ekspresyjne występy, a przy tym oryginalne. Taka muzyka może uświetnić takie romantyczne okazje jak walentynki czy wspólną kolację, ale na wigilii firmowej również się sprawdzi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena